Karviná B

Karviná B

Blanenští fotbalisté sehráli další přátelské utkání v Drnovicích u Lysic s Kuřimí. Hosté se už v 9. minutě ujali vedení. Po ztrátě na polovině hřiště se míče zmocnili kuřimští, Zezula si zleva navedl míč ke střele a jeho pokus z hranice vápna zapadl k pravé tyči. Blansku vázla kombinace a dobře organizovaný soupeř je nepouštěl do šancí. Ve 26. minutě se podruhé měnilo skóre. Hostující záložník se na brankové čáře zbavil obránce, přihrál míč pod sebe na malé vápno a Pluháček trefil odkrytou síť. Až v závěru poločasu zahrozili také blanenští. Černého střelu po rohu vyrazil na břevno Lošťák, hlavičky Kouakoua a Sedla z nebezpečných pozic cíl nenašly. Do druhé půle naskočila většina užšího kádru, avšak ani tito hráči se nebyli schopni prosadit. Kuřim dobře bránila a vyrážela do protiútoků, velkou šanci hostů vytáhl na tyč konečky prstů Nešetřil. Těsně před koncem mohl snížit Šmerda se Sedlákem, ale Blansku dnes přáno nebylo a Kuřim tak zaslouženě zvítězila. Poděkování za skvělou organizaci zápasu patří blanenskému dorosteneckému týmu a jejich trenérovi Eriku Miholovi.

přátelské utkání , 24. července 2024, FK Blansko - FC Kuřim

FC Kuřim

Branky: 9. Zezula, 26. Pluháček
Rozhodčí: Nejezchleb - Burgr, Korčák

Kubica (46. Nešetřil) - Feik, Černý, Sedlo, Kocůrek, Foltýn, Šmerda, Jaroš, Psota, Kouakou, Málek
Střídali: Blažík, Chyla, Adamec, Jambor, Němec, Smrčka, Gimsay, Tulajdan, Sedlák
Trenér: Jiří Vorlický

Lošťák - Kupský, Osvald, Šťastný, Čech, Koreň, Pokorný M., Zezula, Bárta, Pluháček, Srb
Střídali: Petřík, Tkáč, Bartoš, Svoboda, Musil, Rolinek, Dobrovolný, Kostrůnek, Ferlay
Trenér: Tomáš Abrahám

Komentář obránce Dominika Blažíka:

„Další přípravný zápas, tentokráte asi s nejtěžším soupeřem, který byl dobře organizovaný a hrál i docela dobře kombinačně. Nám v prvním poločase hodně scházela jak rychlost na míči, tak rychlost reakcí, špatně jsme přepínali. Ve druhé půli se to možná malinko chvílemi zlepšilo, ale spousty nepřesnostmi jsme soupeře dostávali do šancí a sebe jsme naopak do šancí dostat nedokázali. Nějaké šance jsme si nakonec vytvořili, ale ty jsme, bohužel, neproměnili.“

Autor: Zdeněk Veselý ml.