3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté zakončí svůj náročný program v utkání proti mladíkům z juniorky Slovácka. Pro blanenské se bude jednat již o 3. zápas během pouhých 8 dnů. Svěřenci kouče Vorlického budou chtít navázat na povedený výkon z Hranic a dovézt další body z venku. Slovácku mají navíc co vracet, když poslední měření sil v gólově bohatém utkání na Údolní překlopili na svou stranu hráči Slovácka a zvítězili v Blansku 5:3. Zápas se odehraje na hřišti v Kunovicích v neděli 14. května od 10:15. Utkání bude mít speciální náboj pro Ondřeje Porče, který ještě na podzim oblékal dres Slovácka.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

B-mužstvo prvoligového Slovácka zažilo nadmíru vydařený podzim. Tým z Uherského Hradiště vybojoval v první polovině sezóny výborný 31 bodů a přezimoval tak na 5. místě tabulky.

Během zimy došlo v mužstvu k několika odchodům klíčových mužů, což se také do jisté míry projevilo na jarních výsledcích. Kromě zmíněného Ondřeje Porče opustili tým také tehdejší kapitán a obránce Tomáš Vincour (SFC Opava) a záložníci Marek Polášek (SK Líšeň) s Liborem Pernicou (FK Hodonín). Do mužstva naopak dorazil mladý Makedonec Dejvid Mitrevski a více prostoru dostávají hráči, jenž jsou svým věkem ještě dorostenci nebo ti, kteří na podzim neměli takové herní vytížení.

Z dosavadních 10 jarních kol získali slováčtí mladíci 11 bodů, přičemž obrali o body například silnou Kroměříž (2:2). Poslední 2 duely se Slovácku výsledkově příliš nevydařily. V rámci 27. kola se 5. května představilo na hřišti Velkého Meziříčí, které se krčí na 16. místě tabulky. Domácí Meziříčí hrálo od 26. minuty bez vyloučeného Mrni a Slovácko B navíc po jeho faulu zahrávalo pokutový kop. Velecký ovšem u penalty selhal a v závěru poločasu šli do vedení překvapivě domácí hráči, kteří jinak spíše bránili. Hosté ze Slovácka po přestávce vytěžili z převahy pouze gól Kratochvíly a ač hráli déle než hodinu přesilovku, odvezli si pouze bod za remízu 1:1. „Klukům až na koncovku nemáme co vyčíst. Zahodili jsme penaltu, nastřelili dvě tyčky, měli pět nebo šest vyložených šancí. Domácí brankář nás vychytal, měl i štěstí. Kdyby to skončilo 1:5, nikdo by se nedivil. Soupeře jsme ve druhém poločase nepustili za půlku,“ hodnotil pro Slovácký Deník asistent trenéra Darko Šuškavčevič.

Posledním zápasem pro slovácké juniory byla úterní dohrávka v Rosicích. Zápas se pro Slovácko nevyvíjel špatně a v 18. minutě šlo do vedení, když si po střele Kratochvíly vstřelil vlastní gól Dobrovodský. O 3 minuty později však přišel zlomový okamžik zápasu, když byl po tvrdém faulu vyloučen slovácký záložník Aleš Kočí, který tak pro utkání s Blanskem nebude k dispozici. Rosice převzaly iniciativu a jen díky výbornému Fryštákovi v brance Slovácka se skóre do konce poločasu nezměnilo. Rosice soupeře dále tlačily a v 76. minutě vyrovnal z pokutového kopu Přerovský. Stejný hráč se prosadil i 5 minut před koncem, kdy jeho přímý kop propadl nikým netečován až do sítě. „Dlouhé oslabení nás stálo hodně sil. Závěr jsme nezvládli, dělali zbytečné fauly. Klukům ale nemohu nic vytknout, utkání odmakali. Byl to těžký zápas plný soubojů,“ poznamenal Šuškavčevič. I když jsme si v oslabení skoro žádné šance nevypracovali, za přístup a poctivost jsme si bod zasloužili,“ dodal pro Slovácký Deník slovácký asistent trenéra.

Slovácku B tak aktuálně patří 7. místo se ziskem 42 bodů se skórem 51:37.

Nejlepším střelcem Slovácka B je s 8 přesnými zásahy Pavel Juroška, který však v jarní části nastupuje za prvoligové A-mužstvo. Za ním jsou v závěsu se 6 góly Tadeáš Koryčan a David Šlechta. K nejzkušenějším hráčům v MSFL patří záložníci Vojtěch Bartoš (56 startů) a Ibrahim Aldin (52 startů).

Utkání na hřišti v Kunovicích startuje v neděli 14. května od 10:15.

Sestava Slovácka z posledního utkání v Rosicích:

Fryšták - Stropsa, Kratochvíla, Kočí, Onuocha, Bartoš, Břečka Š. (69. Šlechta), Velecký (86. Aldin), Mitrevski (69. Koryčan), Kudela, Merdovič (C)

Sestava Blanska z posledního utkání v Hranicích:

Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Porč - Holman - Rajčinec, Dani Lual (90. Abdellaoui), Jaroš (64. Černý), Šedivý (64. Kapur), Tulajdan (64. Feik) - Williams (90+2. Šíp)

Poslední 3 vzájemná utkání:
11. kolo MSFL (2022/23), 15. října 2022
FK Blansko - 1. FC Slovácko B 3:5 (1:3)
Branky: 34. Kapur a 56. Kapur, 50. Jaroš – 27. Juroška, 30. Šlechta, 36. Vincour, 73. Pernica, 82. Polášek
Blansko: Kalina - Chyla (70. Feik), Černý, Blažík (C), Kamenský - Psota (37. Holman) - Rajčinec (68. Smrčka), Abdellaoui (37. Jaroš), Thon, Crhan (37. Dano) – Kapur
Slovácko: Velich - Bartoš, Aldin, Pernica (89. Yohanna), Šlechta (66. Koryčan), Kočí (66. Velecký), Vincour (C), Polášek, Juroška, Kudela, Medrovič