První zajímavější šanci zápasu měli na svědomí hosté, když v 7. minutě pálil nebezpečně vedle levé tyče Olayiwola. O 4 minuty později se poprvé měnilo skóre. Po ztrátě míče blanenských před vlastním vápnem hosté rychle zareagovali, Severa zvládl zablokovat zakončení Olayiwoly, ten však následně přihrál míč Koprovi a jeho tečovaný pokus dopadl až do sítě – 0:1. Blansko mohlo odpovědět v 17. minutě po rohu Smrčky, Moll ale v dobré pozici zamířil hlavou těsně nad.
Ve 23. minutě se opět měnilo skóre. Koscelník odcentroval do vápna, domácí obránce při snaze o odkop míč netrefil a odrazil se od něj do malého vápna, kde už Ceesay neměl problém dopravit míč do sítě – 0:2. Blanenští přidali na aktivitě a hnali se za snížením. Ve 30. minutě srazil Feikův přízemní centr obránce a za Fryštákem zazvonilo břevno. Minutu nato po standardní situaci Smrčky poskakoval míč v malém vápně, ale nikdo z blanenských hráčů jej nedokázal dotlačit do sítě. Těsně před odchodem do kabin napřáhl zpoza vápna kapitán Smrčka a tečovaná střela po výborném zákroku Fryštáka skončila těsně vedle levé tyče.
Slovácko začalo druhý poločas aktivně. Hned ve 46. minutě musel Nešetřil zasahovat proti střele Olayiwoly. Krátce nato zakončoval ve skluzu těsně mimo Milanov. Ze třetí velké šance už hosté udeřili. Ve 49. minutě po ztrátě míče ve středu pole Ndubuisi vysunul do úniku aktivního Olayiwoly a ten se tváří v tvář Nešetřilovi nemýlil – 0:3. O chvíli později Nešetřil reflexivně vyrazil tečovaný centr zprava a v 55. minutě si poradil i se střelou Kopra. Na druhé straně pálil jen do rukavic brankáře Lahodný. V 59. minutě Nešetřil tygřím skokem zlikvidoval velkou šanci Ceesaye.
V 62. minutě střílel nad branku Moll a o minutu později trefil Ceesay břevno. V 69. minutě Nešetřil opět dobře zasáhl proti šanci Ndubuisiho. V 83. minutě po přihrávce zleva přestřelil Kocůrek z dobré pozice hostující branku. O chvíli později se po akci Šmerdy dostal ve vápně k odraženému míči Adamec, avšak slabou skákavou střelou zamířil do rukavic Fryštáka. Blansko tedy v důležitém zápase podlehlo soupeři ze Slovácka 0:3 a bude přezimovat na posledním místě tabulky.
Autor: Zdeněk Veselý ml.





.png)












