Blansko - Páté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavede na stadion na Mlýnské další zvučné jméno - Viktorii Žižkov. Souboj sedmého celku tabulky s druhým začíná v 10:15. Zbylé vstupenky se budou prodávat hodinu před utkáním. Z důvodu zpřísnění opatření, které zavedla LFA, si permanentkáři budou muset vyzvednout vstupenky 45 minut před začátkem utkání.

Viktorii Žižkov asi není třeba detailně představovat. Držitel jednoho mistrovského titulu a dvou vítězství v poháru se v letech nepohybuje na výsluní českého fotbalu. Klub v posledních dvou dekádách decimovaly zejméně ekonomické problémy a klub se tak nejednou octl na kraji krachu. Nyní se však pod vysílačem blýská na lepší časy.

Tradiční klub se v posledních dvou sezónách sbírá a plánuje atak na prvoligovou soutěž. Po nepovedeném ročníku 2018/19, kdy se Pražané zachránili až ve třicátém kole, se tým okolo trenéra Haška proměnil v černého koně soutěže. V loňském ročníku F:NL vybojoval Žižkov fantastické páté místo. Z pozice číslo 14, na pozici 5, za jeden jediný rok. Letos mají Pražané výborně nakročeno směrem k boji o postup.

Bodovým lídrem Žižkova je čtyřiatřicetiletý útočník Jaroslav Diviš, který ve čtyřech letošních startech zaznamenal 4 branky a výrazně tak dopomohl k dosavadnímu bodovému zisku. V brance Viktorie je stálicí Milan Švenger, gólman, jehož si mnozí fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v bráně pražské Sparty. Stavební kámen žižkovské sestavy letos naskočil do všech čtyř zápasů a odnesl si z nich dvě čistá konta.

Blansko má za sebou, stejně jako Žižkov, čtyři odehraná ligová kola. V těch získali svěřenci Oldřicha Machaly pět bodů za dvě remízy a jednu výhru. Poslední bodový zisk přišel pro Blansko minulou neděli, kdy remizovalo ve Varnsdorfu 1:1.