B l a n s k o - Poprvé v roce 2010 vyběhnou o tomto víkendu k mistrovskému utkání fotbalisté FK APOS Blansko. Jejich soupeřem bude 11. celek tabulky ČSK Uherský Brod.
Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dá očekávat, že diváci uvidí v sobotu na stadionu na Údolní boj o každý metr hřiště. „Brod má hodně bojovné mužstvo, které nevypustí žádný souboj. Musíme se připravit na jejich standardní situace a také řadu nakopávaných míčů, které se snaží vyhrávat a následně zahrozit,“ uvědomuje si trenér Roman Šindelka.

Během zimní přípravy odehráli Blanenští takřka všechna utkání v rozestavení 4-4-1-1. „Je to trošku zavádějící. V ofenzivní fázi se jednoho hrotového útočníka snaží doplňovat krajní záložníci, takže hrajeme dá se říci na tři útočníky. Záleží vždy na tom, jak se nám doplnění bude dařit a co nám soupeř dovolí,“ dodává k taktice Roman Šindelka.

Na rozdíl od Brodu, v jehož kádru k velkým změnám přes zimu nedošlo, se v Blansku událo menší zemětřesení. Po odchodu předsedy klubu Aloise Ťoupka se podmínky co se týká financí uskromnily. Ze základní sestavy A týmu odešlo celkem 9 hráčů. Do klubu přišly dvě staronové tváře. Roman Šindelka si hodně slibuje především od řízného obránce Jana Zicha, který přišel na půlroční hostování z 1. FC Brno. Z Ráječka do Blanska rovněž na půlroční hostování zamířil záložník Petr Starý. I přes řadu odchodů se realizačnímu týmu spolu s vedením podařilo vybudovat mužstvo, které chce ze všech sil divizní soutěž udržet.

Mírnou komplikací s ohledem na sobotní utkání jsou zdravotní problémy Tomáše Klevety a Radima Farníka, na jejichž výkony a zkušenosti současný kouč hodně sází. „S oběma určitě pro první utkání počítat nemůžeme,“ doplnil. Do jarní části soutěže si navíc záložník Libor Němec přenesl dvouzápasový trest za vyloučení v posledním podzimním utkání v Pelhřimově. Ze studijních důvodů nemůže do utkání s Brodem zasáhnout ani další záložník Michal Beneš, který v přípravě podával kvalitní výkony.

„Kluky musím za jejich přístup pochválit. Na trénincích poctivě pracovali. I poslední zápasy v přípravě se nám jakž takž povedly, takže si pouze přeji, aby tak makali i v sobotním utkání,“ věří v zodpovědný přístup svých svěřenců Roman Šindelka.

Souboj Blanska s Uherským Brodem začíná v sobotu v 15:00. Pro diváky, kteří se na stadion na Údolní nedostanou bude připraven online přenos, který můžete sledovat na webu www.onlajny.cz.

Záznam z podzimního utkání Uherský Brod - Blansko naleznete zde: http://www.stream.cz/video/10/..

Jak to bylo na podzim:
4. kolo divize D (29. 8. 2009)
ČSK Uherský Brod - FK APOS Blansko 3:3 (3:1)
Branky: 13. Slanina vl., 16. Lukeš, 24. Hroch - 85. a 90. Sehnal, 22. Traxl

ČSK Uherské Brod: Ondrůšek M. (C) - Ligas L. (78. Josefík), Ligas P., Vrága, Hroch - David, Horňák, Daněk, Drápala (70. Kukuča) - Lukeš, Slinták (90. Vogl)
Trenér: Zdeněk Šebesta

FK APOS Blansko: Slanina - Pokorný, Němec, Novotný (46. Sehnal), Šíp - Nečas (65. K. Janíček), Kleveta (C), Bednář, Hájek (86. Španěl) - Bubeníček, Traxl
Trenér: Zbyněk Zbořil