B l a n s k o - You Dream We Run aneb Běháme pro tvůj sen. Akce pod tímto názvem se konala v pátek a sobotu v areálu ASK na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku pod záštitou starosty Lubomíra Toufara a jihomoravského poslance Michala Babáka, předsedy FK Blansko.
Výtěžek charitativní akce byl určen pro splnění přání postiženého dítěte. Účastníci běhu zakoupením účastnických triček přispěli na potřebnou finanční částku. Svým hlasováním pak rozhodovali, kterému se dvou vytipovaných dětí se jejich sen splní. Vítězem se stal malý Matýsek. „Obdržel poukaz s předjednanou smlouvou na pobyt u moře ve výši 62 000 korun,“ prozradil autor projektu a jeden z hlavních organizátorů Roman Jančiar. Naprázdno nevyšla ani druhá Esterka. „Z výtěžku dražby dresů Jozefa Regece, Romana Meluzína a Karla Jarůška a z osobních příspěvků hlavních pořadatelů získala částku 10 500 korun,“ doplnil. Triček You Dream We Run se prodalo kolem osmi set.

Na startu v pátek v 16 hodin se objevilo celkem šestnáct štafet a všechny donesly svůj kolík až do cíle v sobotu ve stejný čas. Většina z nich svůj běh nepřerušila ani v noci. Podle statistiky urazili běžci dohromady přes 3100 km. Našli se i jedinci, kteří zvládli dát i přes 25 km. Svoje týmy postavili hasiči, záchranáři, blanenská nemocnice, základky, gymnázia z Blanska i Rájce-Jestřebí, fotbalová přípravka a další. Svoji porci kilometrů absolvovali i pořadatelé z řad fotbalového oddílu a klubu Věcí veřejných a členové otevřené štafety blanenských občanů. „Nejvíce okruhů, a to celkem 764 absolvovali studenti a pedagogové Gymnázia Blansko,“ uvedl Jančiar.

Akci navštívilo jak aktivně, tak pasivně zhruba 2500 lidí. A měli se čím bavit. Celý doprovodný program zahájilo vystoupení sboru Perličky, který zazpíval také hymnu akce, kterou složil blanenský hudebník Pavel Borek, jeden z členů hlavního organizačního štábu. Na pódiu i před ním se střídali muzikanti, tanečníci i sportovci. Odstartoval balon, v jehož koši byli starosta Lubomír Toufar a místostarosta Jiří Crha.

Hlavní hvězdou večera byla Ilona Csáková, která stejně jako všichni ostatní účinkující vystoupila v rámci charity zdarma, po ní ještě zahrál Netopýr a Šneci. Po celou dobu byla připravena spousta zábavy pro děti, zájem byl o paintball na škvárovém hřišti. V sobotu se mimo jiné odehrál fotbalový zápas blanenského výběru osobností proti internacionálům. V závěrečné hodině zazpíval za nadšeného aplausu publika vynikající Laďa Kerndl. Na pódiu se objevili i blanenští fotbalisté, čerství vítězové krajského přeboru, kteří sklidili velké ovace. Při závěrečné pětiminutovce se na ovál vydali všichni přítomní účastníci běhu, poté byly předány dary z výtěžku akce oběma dětem.

Až na noční půlhodinku, kdy sprchlo, přálo akci dobré počasí. Jak řekl Roman Jančiar, měla by mít pokračování i v příštím roce. „Již nyní máme přislíbenu účast od většiny účastníků a věříme, že se počet ještě navýší a další lidé se nebudou bát podpořit dobrou věc,“ usmívá se.

Fotogalerie z akce