Závěrečnou bitvu podzimu vyhlíží Štěpán Alexa. Mladý fotbalista Blanska bude moct poměřit síly s B-týmem Zlína, který přijede v sobotu na stadion v Údolní ulici. V letošním poháru se přitom už trefil do sítě hlavního mužstva Fastavu.

Jak byste zhodnotil minulé utkání, v němž jste nestačili na Hlučín?
Sobotní zápas byl z naší strany podle mě odbojován. Jedna branka změnila celý zápas, o čemž jsme se v poločase i před zápasem bavili. Jinak výkon byl opravdu remízový.

Kde vidíte hlavní příčinu inkasovaného gólu?
Řekl bych k tomu jen, že jsme zaspali první minuty druhé půle. Neměli jsme situaci vůbec dopustit.

Jak jste spokojen s herním vytížením, když nastupujete za dorost i A-tým?
Určitě je to náročná výzva. Stále jsem však dorostenec a je to pro mě i trošku povinnost, přestože se pomalu propracovávám do A-týmu.

V sobotu se hraje duel proti Zlínu B, kterým završíte podzimní část MSFL. Co očekáváte od soupeře?
Soupeř bude běhavý a určitě velmi dravý. Musíme být klidní v koncovce, protože to nám trochu schází. Do zápasu jdeme s tím, že se chceme porvat o další body a uklidnit se na předních příčkách tabulky.

Dosud jedinou branku v sezóně jste dával v MOL Cupu proti áčku Zlína. Půjdete do utkání s tím, abyste skóroval i proti jeho B-týmu?
Udělám vše pro to, abych si konečně zapsal první gól v lize. Proti Zlínu A to bylo takové šťastné, ale padlo to tam. Škoda, že jsem nenavázal také v lize. Kdybych se trefil proti Zlínu B a pomohl k výhře, byl bych opravdu velmi rád.

Autor: Fanklub FK Blansko