Jihlava

Blansko

1:4

Blansko

Hradec Králové

25.11.2020 | 13:00

Rozpis zápasů

vs

Jihlava

Blansko

1

4

vs

Blansko

Hradec Králové

25.11.2020 | 13:00

Rozpis zápasů
H a v l. B r o d / B l a n s k o - Pro zápas s Havlíčkovým Brodem měl trenér Zbořil Jana Trtílka připraveného jako žolíka. Toho musel do hry nasadit už po čtvrthodině hry a vyplatilo se. Blanenský kanonýr ještě do přestávky dvakrát skóroval a výrazně se podílel na výhře 4:2.
Vítězství 4:2, i když bylo na půdě posledního týmu tabulky. Jak utkání hodnotíš?

Já myslím, že v naší divizi moc nehraje roli, kdo na jakém míst je, protože každý zápas je hodně nevyzpytatelný. I hřiště nahrávalo tomu, že to nebude moc pohledný fotbal, i když my jsme se snažili míč držet na zemi. Soupeř hrál skoro celý zápas hlavně na nákopy a snažil se vepředu prosadit hlavně důrazem. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, i když výkon nebyl z naší strany ještě ideální. Byl to těžký zápas a tři body se budou určitě počítat.

Do utkání jsi naskočil z pozice střídajícího hráče, ale do hry jsi šel hodně brzy, protože se už v 15. minutě zranil Franta Schneider. Vstup byl z tvé strany výborný, protože jsi hned vzápětí skóroval...

Frantu píchlo ve svalu a nemohl pokračovat, což byla určitě škoda. Trenér už dopředu počítal s variantou, že když se něco pokazí, tak půjdu hned do hry. Začátek byl pro mě výborný, po brance na 1:2 jsme se snažili hru uklidnit, ale zase jsme inkasovali vyrovnávací branku. Poločas jsme dohrávali se snahou kombinovat a mě se naštěstí podařilo ještě jednou skórovat. Pak to bylo o tom vstřelit pojišťující branku. Trošku jsme se k ní protrápili, ale stála za to.

Někdy branky padají po tvrdých střelách nebo dorážkách. Ty jsi v obou případech zvolil technické řešení a chytrost, což se vyplatilo, brankář neměl příliš šancí si na míč sáhnout...

Máš pravdu, že to tak někdy bývá. Dneska jsem dostal výborné přihrávky. První od Švanciho, kdy jsem nabíhal z druhé vlny a pak Luba Chloupek. Jednou jsem to zpracoval na prsa a jednou na stehno. Brankář pokaždé vyběhl, takže stačilo jen trefit volný prostor. Jednou jsme to zakončil podél něho levačkou a při druhé brance jsem ho přehodil, takže z tohoto pohledu jsem spokojený.

Byly to tvé první jarní branky stejně jako pro Petra Švancaru. Po minulém utkání v Tasovicích jste potřebovali zabrat, takže ty góly přišly v pravý čas v důležitém utkání...

Chtěli jsme tu vysokou porážku odčinit, protože dostat 5:0 není rozhodně nic příjemného. Jsem rád, že to už tam konečně padlo mě i Švancimu. Snad v tom budeme pokračovat. Na druhou stranu pokud se bude dařit někomu jinému, tak budu jedině rád. Pokud budeme vyhrávat, tak je mi jedno, jestli dám gól já, nebo spoluhráč. Tři body jsou tři body.

Co říká na vaši ofenzivní potenci na venkovních hřištích. Za celý podzim jste venku vstřelili pět branek. Na jaře jste ve dvou ze čtyř utkání vstřelili čtyři branky, což je hodně dobrý počin...

Na podzim jsme spoléhali hlavně na domácí zápasy, venku nám to v útoku tolik nešlo i proto, že Švanci chodil hrát za farmu a jeho kvalita nám prostě chyběla. Pokud nám to na jaře takto půjde dál, tak budeme jedině rádi. Podle mě je to trošku rarita, že jsme ve dvou zápasech soupeři vstřelili čtyři branky. Do budoucna tento trend asi úplně udržet nejde, ale to zlepšení vidět je a pro nás je to výborné.

Stejně jako pohled na tabulku...

Tak naše pozice nás samozřejmě těší. Před sezónou asi nikdo nečekal, že budeme hrát na špici. Můžeme teď hrát bez stresu a užívat si to. Teď nás čekají dva zápasy doma, které budeme chtít proti těžkým soupeřům zvládnout a zůstat vepředu.

Děkujeme za rozhovor.