Karviná B

Karviná B

Blansko - Ani v druhém jarním utkání neinkasoval. Pavel Halouska navázal na čisté konto s Třincem stejným způsobem i proti lídrovi tabulky z Líšně a výrazně tak pomohl ke čtyřem bodům z tohoto dvojutkání.

Jak byste utkání s Líšní zhodnotil?
Přijel k nám první mančaft ligy. Věděli jsme, že Líšeň hraje jednoduše, že má silové hráče v útoku a na stranách zase Paška a Lutonského. Chystali jsme se na ně celý týden a myslím, že v obranné fázi jsme zápas zvládli. Nula je odměnou, jen škoda, že jsme nedokázali branku vstřelit, nějaké šance tam byly.

Bod proti lídrovi tabulky berete?
My potřebuje každý bod. Když k nám přijede první tým tabulky, nikdo asi nečeká, že bychom ho rozdrtili. Tento bod nám určitě pomůže i psychicky do zápasů s týmy ze středu tabulky, které k nám ještě přijedou a které musíme porazit.

Co říct k práci obrany, s kterou jste na jaře ještě neinkasovali?
Obrana zaslouží jenom pochválit, opravdu se zlepšila a celá čtyřka pracuje výborně. Situace řešíme jednoduše, což vidím jako největší rozdíl, protože ještě na podzim jsme chtěli ze všeho vyjet fotbalově a to byl pro nás kámen úrazu.

Zápas ovlivnil silný vítr, jak jste se vy osobně s náročnými podmínkami vyrovnával?
Podmínky pro fotbal jsou celkově špatné. Hrát v březnu v 10 hodin ráno podle mě není dobré, protože hřiště je ráno zmrzlé, poté zase rychle změkne. A do toho přišel nárazový vítr, fotbalu toto rozhodně nepomáhá.

Je to pro gólmana o to složitější, když navíc není tolik v permanenci?
Samozřejmě je to nepříjemné, ale tak jako tak se musím soustředit po celou dobu. S Líšní to navíc bylo o jedné střele, takže bylo opravdu důležité zůstat koncentrovaný a soustředit se jenom na vlastní výkon.

Čeká Vás dlouhá přestávka bez mistrovského utkání, jaká bude?
Pro nás by určitě bylo lepší pokračovat bez pauzy, protože jsme získali nějaké body a udrželi čistá konta. Každá pauzu, myslím, může jenom uškodit, ale snad i po ní dokážeme v naší šňůře pokračovat.