2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Moravskoslezská fotbalová liga pokračuje osmým kolem a los blanenským tentokrát přidělil výjezd na východ republiky do Frýdku-Místku. Blansko vyhlíží lepší zítřky, pokusí se naplno bodovat a odrazit se tabulkou vzhůru. S domácí Lipinou, jak se Frýdku-Místku přezdívá, je však nic snadného nečeká. Zápas na stadionu Stovky začíná v sobotu 24. září v 15 hodin.

Frýdek-Místek skončil v uplynulém ročníku MSFL na 8. místě tabulky. Po podzimu se s 18 body krčil na 13. příčce, v jarní části ale uhrál skvělých 30 bodů a výrazně tak vylepšil své postavení. Blanenští fotbalisté byli loni proti Frýdku úspěšní napůl. Podzimní měření sil na stadionu v Údolní ulici skončilo jednoznačným vítězstvím Blanska 5:1. V jarním klání byli úspěšnější fotbalisté Frýdku. Po prvním poločase prohrávali blanenští již 0:3, krátce po přestávce se ale Blansko zásluhou Tulajdana a Todoriče vrátilo do hry. Před koncem však místo vyrovnání přišla další trefa domácích a blanenští tak prohráli 2:4.

Lipina navázala na úspěšné jaro a zažila skvělý vstup do nové sezóny, kdy měla na svém kontě po 3 odehraných kolech 7 bodů. Ve zbylých 5 utkáních ovšem získala pouhé 3 body a v tabulce jí tedy patří 12. pozice. Frýdek je silný především před domácím publikem, kde zatím vybojoval 7 bodů a naposledy zde v rámci MSFL porazil Uničov (3:1), který ovšem stejně jako Blansko nezažívá nejšťastnější období.

V posledním utkání zavítal Frýdek do Uherského Brodu. Frýdku se nepovedl úvod utkání a už po 17 minutách prohrával 0:2. Lipina sice korigovala v 50. minutě brankou Martiníka, na víc se ale nezmohla a musela skousnout porážku 1:2. „Našich prvních dvacet minut nám prohrálo zápas. Absolutně laxní vstup do utkání stál tři body. Den otevřených dveří v defenzívě. Od dvacáté minuty jsme byli aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Vytvořili jsme si i řadu šancí a minimálně bod jsme si mohli odvézt. Šance jsme ale nevyužili. Jedinou branku vstřelil Martiník. Naše výkony jsou jako den a noc. Pokud je nedokážeme stabilizovat, nemůžeme hrát nahoře. Tento týden byl extrémně náročný. Musíme se dát fyzicky do kupy a zvládnout následující domácí zápas s Blanskem," zlobil se po utkání trenér Frýdku Robert Pištěk.

Blansko prohrálo v posledním utkání doma s Hranicemi 1:3. Jedinou brankou, která protrhla více než 440 minut dlouhé čekání na gól, poslal svůj tým do vedení Tomáš Feik. Hranice ale ve druhém poločase zcela ovládly hřiště a osobní souboje, výsledkem byly tři vstřelené branky a zasloužená výhra hostů. „Nemyslím si, že bychom odpadli kondičně, spíš je to už psychická záležitost. Začali jsme se bát o výsledek a Hranicím stačil důraz, na který jsme hráče upozorňovali. Je to asi už psychologická otázka, hráči nejsou schopni plnit to, co si řekneme. Nedržíme balón na soupeřově polovině. Hranice vyhrávaly osobní souboje, my jsme to nezvládli a opět jsme prohráli,“ hodnotil poslední zápas svého mužstva trenér Petr Vašíček. Jeho tým čeká na plný bodový zisk od 12. srpna, kdy si připsal první a zároveň poslední výhru ve Velké Meziříčí

Blanenští budou muset uhlídat Mariána Kovaříka, který se čtyřmi trefami kraluje střelcům domácích. Navíc přidal i branku v posledním vystoupení Frýdku v MOL Cupu, který vyřadil druholigovou Opavu poměrem 2:0. Zkušenost budou prokazovat také záložník Patrik Rubý (108 startů v MSFL) a obránci Jakub Massaniec (106 startů v MSFL) s Michale Velnerem (93 startů v MSFL).

8. kolo MSFL na stadionu Stovky startuje v sobotu 24. září v 15:00.