3:0

Karviná B

3

0

Po skvělém utkání v Otrokovicích, kde třemi góly v posledních 10 minutách otočili průběh utkání, čeká na fotbalisty Blanska další utkání, kdy v rámci 21. kola MSFL změří síly na domácí půdě proti B-týmu Trinity Zlín. Zlínští mají zatím v jarní části 100% bilanci, navíc zatím neinkasovali. Blanenští budou naopak chtít prodloužit svoji vítěznou šňůru na 3 utkání v řadě. Poslední utkání skončilo pro blanenské porážkou, neboť na podzim soupeř využil domácí prostředí a zvítězil 1:0. O motivaci tak mají domácí borci jistě postaráno. Utkání proběhne na stadionu v Údolní ulici, výkop je naplánovaný na 15. hodinu.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Zlínští mají za sebou poměrně vyrovnaný podzim, když přezimovali uprostřed tabulky. Poslední 4 podzimní utkání sice nezvládli a vydolovali z nich pouze bod, silnější začátek soutěže jim ale dostatek bodů zajistil. V přípravě Ševci sehráli celkem čtyři zápasy a postupně se utkali se Slavičínem (6:0), Zbrojovkou Brno B (1:1), Baníkem Ostrava B (0:1) a Slováckem B (3:0).

V zimní přípravě došlo u zlinských k několika změnám. Mužstvo opustil Jiří Pafka (SK Baťov), Libor Bobčík (FK Hodonín), Lukáš Hnilička (FK Třinec), Lamin Jawo (Mladá Boleslav) a Daniel Valenta (Uherský Brod). Kádr doplnili Radim Hamalčík a Alexandr Bužek z dorostu Zlína a z A-týmu Michal Jeřábek.

Start jarní části MSFL se hostům vydařil na výbornou. Nejprve obrali v prvním jarním kole na domácí půdě Frýdek-Místek přesvědčivě 3:0, kdy se již v první půli dvakrát trefil Silný, aby následně opět doma porazili tým Uherského Brodu v poměru 2:0. Právě poslední utkání hodnotil kouč Zlína Jan Jelínek kladně: „Potěšilo mě, že jsme dokázali navázat na předchozí domácí zápas, zodpovědně jsme pracovali směrem dozadu a dokázali jsme být nebezpeční i na útočné polovině. Stejně jako před čtrnácti dny jsme však nebyli schopni prosadit se ze hry, navíc jsme před přestávkou vypadli z tempa a přizpůsobili jsme se hře soupeře. V omlazené sestavě je toto vítězství cenné dvojnásob. Utkání jsme měli povětšinou pod kontrolou a soupeři jsme toho s výjimkou šance na začátku střetnutí příliš nedovolili. Výhru proto hodnotím jako zaslouženou a věřím, že na dnešní výkon navážeme i v dalších střetnutích. Kluci hráli koncentrovaně, plnili taktické pokyny, a když už jsme se neprosadili ze hry, dokázali jsme si opět pomoct standardní situací a potřebným důrazem ve vápně soupeře.“

Nejlepším střelcem hostujícího celku je Jan Silný se čtyřmi trefami, přestože zatím v sezóně odehrál pouze něco málo přes 300 minut. Nejvíce zkušeností s MSFL mají již zmíněný útočník Jan Silný (115 startů) a obránce Vít Mlýnek (103 startů).

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští zajížděli v minulém kole do Otrokovic, kde se utkali s místními Kvítkovicemi. První poločas byl velmi bojovný, ale i přehnaně tvrdý. K vidění bylo povícero nebezpečných zákroků a hra se často kouskovala. Blanenský Smrčka ve 12. minutě orazítkoval tyč, jinak se toho v první půli mnoho nestalo. Do druhého poločasu naskočili blanenští aktivně a vypracovali si slibné šance, do vedení šli ale v 55. domácí, když otevřel skóre po centru a chybě blanenské obrany Pernatskyi. Blansko ale nesložilo zbraně a hnalo se za vyrovnáním. Navíc vyšla kouči Vorlickému opět střídání, která se ukázala jako klíčová pro zbytek utkání. Blanenští následně vrhli veškeré síly do útoku a snažili se zvrátit nepříznivý stav. V poslední desetiminutovce byli za svou práci odměněni a třemi brankami otočili utkání ve svůj prospěch. Postupně se trefil Miloš Kapur, následně si vlastní gól dal Dziuba a pojistku přidal v nastaveném čase Ondřej Šedivý.

Lví podíl na obratu měl blanenský klenot Dani Lual, který měl prsty ve všech třech brankách a výrazně se zasloužil o to, že blanenští odvezli z Otrokovic 3 body. “Dnešní zápas byl velmi těžký. Byl plný fyzických soubojů a oba týmy hrály ve vysoké intenzitě. Jsem velmi šťastný, že jsme nakonec utkání zvládli a odcházíme z tohoto zápasu se třemi body, pro které jsme přijeli,” glosoval Lual bezprostředně po utkání. “Trenér mi říkal pokyny jak směrem k útočné, tak i k obranné fázi. Nejdůležitější připomínka směřovala k tomu, abych se vyhnul ofsajdům a snažil se držet na úrovni obránců Kvítkovic. Zároveň musím říct, že ostatní kluci, kteří střídali, si také vedli skvěle a výsledek se potom dostavil v podobě toho, že jsme zápas dokázali otočit v náš prospěch.

Blansko se tak po výhře v Otrokovicích vyhouplo až na 7. místo ligové tabulky s 26 body. Nejlepším střelcem je stále srbský snajpr Miloš Kapur, který má na kontě již 13 ligových tref a stále atakuje přední příčky tabulky střelců.

Utkání proti Zlínu startuje na stadionu v Údolní ulici v sobotu v 15 hodin.