Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Blanenské fotbalisty čeká předposlední venkovní výjezd letošní sezóny a v rámci 31. kola se představí na hřišti ambiciózního Hodonína. Hodonín zažívá úspěšnou nováčkovskou sezónu a nachází se na 6. místě tabulky. V současnosti však hodonínští čekají déle než měsíc na vítězství a proti Blansku tedy budou mít o motivaci postaráno. V posledním vzájemném měření sil se dařilo lépe blanenským, kteří zvítězili na Údolní vysoko 6:1. Utkání bude mít speciální význam pro Martina Holka a Ondřeje Sukupa, kteří v minulosti v Blansku působili. Utkání v Hodoníně startuje v 17:00.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hodonín v loňské sezóně ovládl Divizi D s úctyhodným patnáctibodovým náskokem na druhou juniorku Zbrojovky Brno a jako letošní nováček MSFL si vede více než dobře. Po podzimní části mužstvo přezimovalo na klidném 7. místě tabulky s 25 body. Ambiciózní klub byl i po skvělém podzimu aktivní na přestupovém trhu.

Zkušený střelec Martin Holek, který mimo jiné oblékal blanenský dres během první půl roku ve druhé lize, měl v zimě původně namířeno do B-týmu Baníku Ostrava, z přestupu ale nakonec sešlo. Největší ztrátou je přerušení kariéry záložníka Patrika Švantnera, jenž pracuje pro fotomodelingovou agenturu v zahraničí. „Poslední rok jsem se vedle fotbalu věnoval i modelingu. Když jsem dostal zajímavou nabídku z Asie, chtěl jsem to zkusit. Původně jsem se měl v polovině ledna z Bangkoku vrátit, ale dostal jsem další nabídku,“ vysvětlil Švantner pro Deník přerušení kariéry. Mužstvo dále opustili Vojtěch Pitron (FTC Fiľakovo), Dominik Caltík (TJ Nafta Gbely), Peter Fila (FC Malacky) a Jakub Pazdera (TJ Sokol Tasovice). Tým naopak posílili brankář Marcus Adamec (FC Petržalka), obránce Martin Papež (1. SC Znojmo FK), záložníci Yegor Glushach (FK Jonava), Libor Pernica (1. FC Slovácko B) a útočníci Filip Mazuch (návrat z TJ Sokol Rohatec) s Erikem Buracem (TJ Sokol Lanžhot).

Hodonín navázal na úspěšný podzim a dokazuje, že patří do lepší poloviny tabulky. Na úvod jara sice svěřenci trenéra Pavola Švantnera podlehli Znojmu, následně si však připsali 7 vítězství z 8 utkání, ve kterých na domácím hřišti skolili jak vedoucí Kroměříž (1:0), tak i druhý Hlučín (3:2). Z posledních 5 utkání ale celek Hodonína ani jednou nezvítězil, připsal si pouhé 3 body za 3 remízy (Hranice, Frýdek-Místek, Slovácko B) a podlehl Uničovu a Uherskému Brodu. Na výhru tedy hodonínští čekají od 29. dubna, kdy zvítězili 2:0 na hřišti Vrchoviny. Hodonínu tedy aktuálně patří 6. místo se ziskem 49 bodů se skórem 52:44.

V posledním kole zamířil Hodonín k utkání na půdu Uherského Brodu. Domácí Broďané hrající o bytí a nebytí v soutěži na Hodonín vlétli a Hodonín už po dvanácti minutách hry prohrával po dvou brankách Strachoně 0:2. „Nezachytili jsme úvod zápasu, udělali jsme dvě hrubé chyby v osobním bránění, čímž jsme soupeře postavili na nohy,“ komentoval pro Hodonínský deník špatný start zápasu kouč Švantner. Hodonín se nevzdával, do konce poločasu se však do vážnější šance nedostal. Po změně stran hodonínští přeskupili řady a snažili se utkání alespoň zdramatizovat. V 69. minutě ovšem Strachoň zkompletoval hattrick a překvapení kola bylo na světě. Čtvrthodiny před koncem korigoval skóre na 1:3 z pohledu Hodonína obránce Bohun a hodonínští tedy vyšli bodově naprázdno. „Už nepředvádíme tak kvalitní hru, jako na začátku jarní části. Poslední výsledky ukazují, že dostáváme moc laciných branek. Potvrzuje se, že se nám nepodařilo nahradit zraněného Patrika Dresslera. Chybí nám vzadu jistota, z toho pramení, že uděláme dvě chyby a dostaneme dva góly. To se pak projeví i na herním projevu celého mužstva,“ dodal k prohře svého týmu Švantner.

Ve středu 31. května čekala na Hodonín dohrávka předehrávaného 34. kola na hřišti B-týmu Slovácka. Diváci se v utkání branky nedočkali a tabulkoví sousedé se tak po remíze 0:0 rozešli smírně.

Nejlepším střelcem Hodonína je s 9 brankami čtyřiatřicetiletý Martin Holek. Na záda mu dýchají Libor Bobčík (8 branek) a Tibor Jáger (7 branek). V obraně nastupuje zkušený Ondřej Sukup, který se může pyšnit 50 prvoligovými starty. Sukup působil, stejně jako Holek, také v Blansku. V záloze nejvíce vyčnívá jméno Milana Kadlece. Kadlec je odchovancem pražské Sparty, za kterou si v listopadu roku 2016 připsal start v Evropské lize, když zasáhl do duelu základní skupiny s Hapoelem Beer Ševa. V klubu se však výrazněji neprosadil a následně odehrál 5 sezón ve 2. lize.

Utkání v Hodoníně startuje v sobotu 3. června od 17:00.

Sestava Hodonína z posledního utkání se Slováckem B:

Petráš (C) - Papež, Glushach, Sukup, Pernica, Bobčík, Bohun, Raisigl (72. Holek), Dunda, Mazuch (62. Burac), Jáger (76. Kadlec)

Sestava Blanska z posledního utkání s Frýdlantem:

Kubica - Feik, Porč, Holman, Kapur, Thon, Abdellaoui (53. Tulajdan), Williams, Rajčinec (53. Jaroš), Spáčil (32. Šedivý) (66. Kamenský), Šíp (C) (53. Smrčka)

Poslední vzájemné utkání:
14. kolo MSFL (2022/23), 5. listopadu
FK Blansko - FK Hodonín 6:1 (3:0)
Branky: 10. Kapur, 25. a 48. Jaroš, 28. a 55. Thon, 75. Smrčka - 80. Jáger
Blansko: Nešetřil - Feik, Černý, Blažík (78. Chyla), Kamenský - Dano (69. Alassane) - Thon (78. Psota), Jaroš (69. Rajčinec), Smrčka (C), Holman (78. Crhan) - Kapur
Hodonín: Petráš (C) - Helísek, Dressler, Kyselka (60. Fila), Sukup, Kadlec (37. Jáger), Švantner, Bobčík (46. Pazdera), Holek, Bohun (60. Smékal), Langer

Autor: Zdeněk Veselý ml.