B l a n s k o - 7. kolo krajského přeboru je na programu následující víkend. Fotbalisté FK Blansko hostí v sobotu od 16:00 na domácím stadionu na Údolní FC Moravský Krumlov, který ve vyrovnané tabulce na svěřence trenéra Jarůška ztrácí na 7. místě pouhý jeden bod.
Moravský Krumlov je již sedmou sezónu stabilním účastníkem krajského přeboru. V loňském ročníku zažil klub výtečné jaro, které znamenalo ve vyrovnané tabulce konečné 6. místo se ziskem 53 bodů (nejvíce bodů v novodobé historii M. Krumlova v krajském přeboru), skóre 40:30. Brankář Michal Bogner navíc společně s bzeneckým Pelíškem vychytal nejvíce nul v sezóně. Za svá záda nepustil ani jeden míč ve dvanácti utkáních. V letošním ročníku si mladý brankář na své konto připsal další tři čistá konta.

Moravský Krumlov vstoupil do sezóny dvěma domácími zápasy, z nichž vytěžil pouze jeden bod (0:1 s IE Znojmo, 1:1 s Ivančicemi). Poté následovala série tři vítězství v řadě bez obdržené branky (doma Kuřim 3:0, venku Bzenec 1:0, doma Podivín 3:0). Další dvě kola se Krumlov představil venku, bodovat však nedokázal (venku Novosedly 0:4 a Bosonohy 0:1). V posledním utkání porazil Moravský Krumlov doma Rajhrad 2:1. V tabulce patří M. Krumlovu 7. místo se ziskem 13 bodů, skóre 10:8. Dosavadním nejlepším střelcem výběru trenéra Karla Pelikána je Tomáš Kůra, který zatížil konta soupeřů třemi brankami.

Blansko po sérii čtyř vítězství v řadě ve dvou venkovních utkáních po sobě vydolovalo jeden bod za remízu na půdě Bosonoh v poměru 1:1. V domácím prostředí bude chtít opět naplno bodovat. Zdravotní stav mužstva zůstává nezměněn, do hry stále nemohou zasáhnout dlouhodobě zranění Juran, Zouhar a Vašák.

Sobotní utkání FK Blansko - FC Moravský Krumlov se hraje od 16:00 na stadionu na Údolní (rozhodčí utkání: Josef Kučera - Milan Strya, Pavel Brach, delegát: Zdeněk Kolesa).

Další zápasy 7. kola KP:
so, 16:00: Boskovice - Mutěnice, Sparta Brno - Rousínov, Podivín - IE Znojmo, Novosedly - Bzenec, Rajhrad - Ivančice
ne, 10:15: Kyjov - Bosonohy, 16:00: Ráječko - Kuřim

Moravský Krumlov v minulém 6. kole:
FC Moravský Krumlov - RAFK Rajhrad 2:1 (1:0)
Branka: 33. vlastní, 83. Machotka - 62. Polák
M. Krumlov: Bogner - Klodner, Zelníček, Machotka, Březina, Anders, Vošmera, Adamík, Kůra, Pelikán ml., Procházka (střídali: Laml, Řezáč, Čepera)
Trenér: Karel Pelikán

Poslední vzájemné utkání:
Sezóna 2011/2012, 22. kolo, 28. 04. 2012
FK Blansko - FC Moravský Krumlov 2:1 (0:1)
Branky: 57. a 71. Crhák - 8. Schwarz ČK: 35. Dupal (po 2. ŽK) Diváků: 250