3:0

Karviná B

3

0

Blansko se v předposledním utkání zimní přípravy střetlo s divizními Bohunicemi. Domácí vedli po prvním poločase zásluhou Williamse nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém poločase byly k vidění další gólové hody, jako tomu bylo zvykem v posledních duelech. Blansko z kraje druhé půle během pěti minut vstřelilo hned čtyři branky, na čemž měl největší zásluhu srbský forvard Kapur. Blanenští fotbalisté následně směrem dozadu polevili a hosté třemi brankami korigovali skóre. V poslední desetiminutovce se po dvou rohových kopech Holmana dvakrát prosadil Petr Šíp a zápas tak skončil vysokým vítězstvím Blanska v poměru 7:3.

přátelské utkání , 18. února 2023, FK Blansko - TJ Tatran Bohunice

7:3

1:0

TJ Tatran Bohunice

Branky: 15. Williams, 51. (pen.), 55. a 56. Kapur, 53. Šedivý, 80. a 90. Šíp - 66. Burčík, 73. Šmerda, 78. Vlach
Rozhodčí: Machorek – Ježek, Korčák

Nešetřil (46. Kubica) - Feik, Černý, Porč - Holman, Spáčil - Thon, Šedivý, Smrčka, Williams - Kapur
Střídali: Rajčinec, Šíp, Pecuch, Chloupek
Trenér: Jiří Vorlický

Dang - Martínek, Král, Krejčí, Kotoun - Pavlíček, Kokorský, Koreň, Ševčík - Šmerda - Burčík
Střídali: Řeřucha, Tipoas, Vlach, Kopač, Strambolidis, Petřík
Trenér: František Schneider

Blansko vstoupilo do utkání aktivně. Hned v úvodu zápasu Šedivý napadal rozehrávku brankáře Danga a ten měl při odkopu velké štěstí, že se míč od kopačky blanenského záložníka odrazil mimo tři tyče. V 8. minutě zahrával rohový kop Holman. Do odraženého míče se za vápnem opřel Spáčil, branku ovšem těsně přestřelil. O minutu později se po chybě hostí v rozehrávce dostal do slibné šance Williams, jehož střelu směřující do branky na poslední chvíli odkopl jeden z obránců.

Poté se připomněli také hráči Tatranu. Po přihrávce Burčíka pálil uvnitř pokutového území Pavlíček a jeho střelu do levé šibenice Nešetřil fantasticky vyškrábl na břevno. Uhodilo tedy na druhé straně. V 15. minutě Šedivý nádherným pasem za obranu našel rozeběhnutého Williamse, toho sice Dang napoprvé vychytal, mladý útočník si ale následně navedl míč do středu a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Krátce po první brance Williams načechral míč na Holmana, kterému však střela příliš nesedla.

Blansko pokračovalo v dobrém výkonu a nepouštělo hosty z jejich obranné poloviny. Ve 26. minutě se po dlouhém obléhání soupeřovy branky zbavil Smrčka za vápnem dvou protihráčů, průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Holmana, ten ale ani tentokrát nezamířil přesně. Ve 38. minutě po na krátko rozehraném rohu střílel zpoza šestnáctky Smrčka, míč šel však pouze do rukavic Danga. Minutu nato se po centru Feika prosadil Kapur, branka však kvůli ofsajdu platit nemohla. Po prvním poločase tedy blanenští odcházeli do kabin s nejtěsnějším možným rozdílem.

Začátek druhého poločasu byl opět v režii blanenských fotbalistů. V 51. minutě unikal po přihrávce Feika po levé straně Pecuch, který byl ve vápně zastaven Martínkem pouze za cenu faulu. S nabídnutou šancí v podobě pokutového kopu si Kapur poradil a zvýšil na 2:0. To ale zdaleka nebylo vše. V 53. minutě si Šedivý navedl míč do středu a technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal Danga - 3:0. Za další dvě minuty Rajčinec vyslal zprava střílený centr, míč propadl až na zadní tyč ke Kapurovi, jenž si míč pohodlně přichystal a propálil brankáře - 4:0. Smrtící pětiminutovku uzavřel po přihrávce Smrčky před prázdnou branku Kapur, který tak snadno zkompletoval hattrick - 5:0.

Bohunice ovšem neskládaly zbraně. V 66. minutě hosté podnikli protiútok, Ševčík sklepl hlavou míč Burčíkovi a jeho nádherný volej o břevno skončil v síti - 5:1. V 72. minutě Williams po přihrávce od Thona v dobré pozici přestřelil a Tatran trestal. Burčík udržel ve vápně míč, přihrál jej proti noze Šmerdovi a ten se střelou k levé tyči nemýlil - 5:2. Blanenská nedůslednost v obranné fázi gradovala v 78. minutě, kdy se po chybě Chloupka zmocnil míče Ševčík a jeho pobídku zužitkoval Vlach - 5:3.

Blanenští chtěli inkasované branky odčinit a v poslední desetiminutovce zabrali. V 80. minutě zahrával rohový kop Holman, na míč si naskočil Petr Šíp a nedal Dangovi šanci - 6:3. O chvíli později střílel z hranice šestnáctky Porč, branku ovšem minul. V 85. minutě natáhl ke střele Williams a Dang dobrým zákrokem vyrazil míč na tyč. V poslední minutě zápasu se opakovala situace předešlé branky domácích. Holman od rohového kopu opět našel hlavu Šípa, jenž upravil na konečných 7:3.

Další a zároveň poslední utkání před startem MSFL sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 25. února, kdy na Mlýnskou přijede celek z Velké Bíteše. Utkání startuje ve 12:30.

Autor: Zdeněk Veselý ml.