Karviná B

Karviná B

Minulé zaváhání z domácího hřiště mohou napravit fotbalisté Blanska. V sobotu přijede na Údolní tým Uherského Brodu, který se pohybuje kolem středu tabulky MSFL. Svěřenci Petra Vašíčka proto tuší, že v devátém kole soutěže narazí na nepříjemného rivala.

Solidní šesté místo patří v tabulce Blansku, jež ztrácí pouhé čtyři body na čelo tabulky. Pro jihomoravské mužstvo bylo důležité minulé utkání, v němž rozstřílelo Viktorii Otrokovice 4:2 a napravilo zaváhání doma se Slováckem B. Teď tak mohou blanenští fotbalisté nezdar odčinit i přímo před svými fanoušky proti Uherskému Brodu.

Snadné to však nebude. Uherskobrodští jsou sice až desátí a naposledy zaváhali doma s Uničovem 0:1, nicméně bilanci si drží vyrovnanou. Z dosavadních devíti zápasů mají na kontě tři výhry, tři remízy a tři porážky. Zároveň mají mírně pozitivní skóre 12:10, které ukazuje, že potrápit soupeře určitě umí. Navíc pouhé kolo předtím Uherský Brod zvládl duel ve Velkém Meziříčí výsledkem 2:0.

„Ke každému protivníkovi přistupujeme s pokorou. Uherský Brod rozhodně není vůbec špatný, pamatuji si tato mužstva ze Slovácka a z oblasti blízko hranice se Slovenskem, že vždy šlo o těžké a fyzické souboje,“ míní blanenský kouč Petr Vašíček. Těmto týmům nikdy nechybí připravenost a důraz, takže Blansko nečeká žádná snadná situace.

Vašíček vyzdvihuje hlavně urostlé hráče Uherského Brodu. „Centrované balóny do šestnáctky jsou voda na jejich mlýn. Budou vycházet ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků, proto neočekávám nic lehkého,“ uvažuje Vašíček o sobotním utkání. Pro Blansko ale půjde o dobrou prověrku směrem k dalším zápasům. „Právě proti takovým soupeřům máme někdy problém, takže jsem zvědavý. Určitě však chceme potvrdit body z Otrokovic,“ dodává.

Co stojí na straně Blanska, jsou útočné statistiky. Domácí fotbalisté mají ve svém kádru třetího nejlepšího střelce MSFL Guye Retena Elekanu se šesti brankami, velmi dobře si vede také autor pěti tref Tomáš Machálek. Zato ofenzivu Uherského Brodu vedou tři dvougóloví střelci Robin Josefík, Martin Malenovský a Michal Vrága.

Přijďte i vy podpořit FK Blansko při domácí bitvě s Uherským Brodem! Hraje se v sobotu 25. září od 15.30 na stadionu v Údolní ulici. Videopřenos bude k dispozici ZDE, textový online ZDE.

Autor: Tadeáš Mima