Blansko - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se rozbíhá do svého šestého kola. V rámci něj se blanenští fotbalisté podívají na hřiště nevyzpytatelné Vlašimi. Souboj s loňským osmým týmem tabulky začíná v neděli v 16:00 na stadionu v Kollárově ulici.

Blansko má za sebou pět utkání, ze kterých získalo stejný počet bodů. Jihomoravané však už dvě kola čekají na vítězství, když remizovali s Varnsdorfem a podlehli o gól Žižkovu. Kromě toho odehráli blanenští fotbalisté zápas poháru na Spartě, kde i přes slušný výkon padli 0:2. Nyní však cítí, že by mohli nepříznivou bilanci zlomit v další druholigové bitvě na hřišti Vlašimi.

Aktuálně se svěřenci kouče Oldřicha Machaly nacházejí na desátém místě soutěže. Jsou tak na tom lépe než Vlašim, která figuruje o příčku níže se třemi body. Nutno však dodat, že středočeský tým dosud stihl naskočit pouze do tří duelů. Z nich vytěžil úspěch 5:2 nad Ústím, nicméně Hradec Králové i Líšeň byly nad jeho síly.

V uplynulém ročníku F:NL skončila Vlašim osmá, a uzavírala tak horní polovinu tabulky. Blansko proto nečeká na pažitu zkušeného soupeře nic snadného a bude muset předvést maximu, aby získal body z venku. Na vlašimské půdě se v předchozí sezóně trápily třeba i mistrovské Pardubice, jež si odvezly pouze hubené vítězství 1:0.