1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Hodonín

Benfika zajížděla v sobotu k okresnímu derby na půdu Rájce-Jestřebí. Blanenští měli velmi dobrý nástup do utkání a během 10 minut mohli vstřelit hned 3 branky. Nejprve po vyražené střele Bednáře překopl branku z malého vápna Chloupek a v dalších dvou vyložených šancích neuspěl Kouakou. Na druhé straně tedy mohl přijít za neproměněné šance trest. Po akci Trtílka zakončoval z dobré pozice Žouželka, brankáře ale nepřekonal. Domácí krátce poté zahrávali rohový kop, po kterém Bednář rozjel rychlý brejk. Do úniku se následně dostal Kouakou a poslal Benfiku do vedení. Za další 2 minuty si Bednář všiml nabíhajícího Psoty, brankář Rájce situace neodhadl, míč jej přeskočil a kapitán Psota pohodlně skóroval do odkryté sítě. Po druhém gólu se hra Blanska zadrhla a domácí v čele s výborně hrajícím Trtílkem začali hrozit, zejména tedy po laciných ztrátách blanenských hráčů. V jasné šanci neuspěl Žouželka, ale o chvíli později už se domácí radovali. Po dobře zahraném rohovém kopu Nečase si na míč naskočil nikým nekrytý Trtílek a stav byl 1:2. Blanenští na inkasovanou branku odpověděli rovněž z rohového kopu, když Bednář přesně našel Kouakoua - 1:3. Další slibně se rozvíjející útočné akce blanenští do zdárného konce nedotáhli. Krátce před odchodem do kabin tak mohl domácí tým snížit, Fojt ale svůj samostatný únik neproměnil. Ve druhém poločase si Benfika své vedení pohlídala, hra se odehrávala spíše ve středu pole s minimem šancí na obou stranách. Blanenští mohli z brejků přidat uklidňující gól, ale nestalo se tak. V poslední minutě neuspěl v dobré šanci ani domácí Fojt a diváci tak ve druhém dějství branku neviděli. Benfika tedy derby s houževnatým soupeřem zvládla a připsala si vítězství 1:3.

Rozhodčí: Slanina - Dadák, Šilhánek

Novotný - Buš (40. Fojt), Vágner (50. Macháček), Choruk, Nečas, Mokrý, Trtílek (C), Žouželka (78. Pšikal), Sychra, Gromský, Dvorský
Náhradníci: Macháček, Fojt, Pšikal, Mikulášek
Trenér: Jan Pšikal

Veselý - Kouakou, Pernica, Kala (89. Dujka), Farník O., Psota (C), Foltýn, Farník T. (61. Kamenský), Gabriel, Chloupek (82. Nejezchleb), Bednář (82. Zouhar)
Náhradníci: Dujka, Zouhar, Nejezchleb, Kamenský
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„Z okresního derby bereme 3 body, což je určitě pozitivní, bohužel hra nebyla z naší strany dle představ. Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si několik 100% šancí, které jsme trestuhodně zahodili. Nakonec po brejku a následných hrubkách domácího brankáře a obrany jsme vedli 3:1. Tím ale naše hra skončila a domácí byli až do konce utkání lepším týmem. Využívali našich chyb ve středu hřiště a exblanenský Trtílek, nejlepší hráč utkání, nám dělal velké problémy. Do poločasu měli domácí také 2 tutovky, ale nás opět podržel brankář Veselý. Ve 2. poločase jsme byli trpěliví v obraně a domácí hráče už nepouštěli do výraznějších šancí. Hrozili jsme pouze z brejků, které jsme bohužel opět neproměnili. Příliš komplikovaná hra, ztráty míčů a hlavně neproměňování šancí byly hlavní faktory, které nás dnes hodně srážely dolů. Musíme na tom zapracovat, protože nás v dalším domácím utkání čeká další těžký soupeř Troubsko.“