Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Fotbaloví příznivci se dočkali. O víkendu startují nejen na Moravě mistrovské zápasy sezóny 2015/16. V rámci 1. kola Moravskoslezské divize, skupiny D se fotbalisté FK Blansko v domácím utkání střetnou s loňským 12. týmem divize E Viktorií Přerov.
Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Fotbal v Přerově zažil stejně, jak je tomu v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by rád vymazal ze svého archívu. Stovky a tisíce hráčů, trenérů a funkcionářů so podílely na tomto dění v nejmasovějším sportu u nás.

Velmi krušným obdobím byl konec posledního desetiletí minulého století. Přerovský fotbal vyklidil v mužském podání nabyté pozice, čehož samozřejmě využila další sportovní odvětví, provozovaná ve městě. První desetiletí nového tisíciletí bylo ve znamení rozpadu sil do několika klubů, které mezi sebou soupeřily o pozice. Každý si utrhnul svůj kousek, ale konečný efekt by se dal označit známkou dostatečný.

Bezpochyby nejvýznamějším krokem je skutečnost, že si na začátku roku 2011 sedli k jednacímu stolu zástupci 1. FC Přerov a Viktorie Přerov. Výsledkem je sloučení obou klubů, název sloučeného objektu je 1. FC Viktorie Přerov. Sloučením dvou nejvýznamějších klubů ve městě však znamenalo vítězství v bitvě, ne však ve fotbalové válce. Ta obsahuje spoustu každodenních "bitev" hlavně v té oblasti mimosportovní.

V posledních letech si klub po sportovní stránce udržuje laťku hodně vysoko. Zachována je pro region divizní účast mužů.
V dorostenecké úrovni se umísťují oba týmy v horních polovinách tabulky divize. Čtyři žákovské kategorie nastupují v nejvyšší soutěži v republice - Lize Sportovních středisek mládeže. Třešničkou na dortu pak byla účast žákovské kategorie U13 na konci roku 2013 ve finále halového mistrovství republiky v Kladně ve společnosti týmů jako je Sparta Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava.

A tým 1. FC Viktorie Přerov působil v posledních 4 sezónách střídavě v divizi D a E. V prvním roce své existence obsadila Viktorie v sezóně 2011/12 v divizi D 12. místo. K její záchraně výrazně přispěl zkušený trenér Leoš Kalvoda, který o rok později dovedl 1. SC Znojmo FK k historickému postupu do 1. ligy. V následujících sezónách působil Přerov v divizní skupině E, kde postupně obsadil v ročníku 2012/13 2. místo (47 bodů), v ročníku 2013/14 12. místo (37 bodů) a v ročníku 2014/15 12. místo (38 bodů). Před letošním soutěžním ročníkem byla Viktorie opět přeřazena do divizní skupiny D.

Podobně jako Blanenští se Přerov v úvodu sezóny představil v poháru FAČR, kde postoupil do 1. kola. Zde jeho cestu ukončil Vyškov, který se v letní přestávce posílil o zkušeného ex-ligového obránce Jana Trousila. Přerov podlehl svému soupeři v domácím prostředí poměrem 0:2.

Generálka před startem nové divizní sezony fotbalistům přerovské Viktorie příliš nevyšla. Tedy alespoň výsledkově, se soupeřem z MSFL, olomouckou Holicí, prohráli v sobotu vysoko 1:5. Trenér Petar Aleksijević ale s předvedenou hrou úplně nespokojen nebyl. „Zápas jsme odehráli celkem dobře do zhruba pětašedesáté minuty. Po tutové šanci, kterou jsme neproměnili, jsme pak hodně prostřídali a dostali jsme čtyři branky. Řekl bych, že výsledek je příliš krutý. Nejsem za výsledek rád a určitě mě štve, že jsme prohráli tak vysokým rozdílem, ale v nejsilnějším složení jsme dokázali hrát dobrý fotbal,“ řekl k utkání Petar Aleksijević.

Nepříliš dlouhou letní přípravu svých svěřenců hodnotí vesměs pozitivně. „Za krátkou dobu, kterou jsou vlastně tři týdny přípravy, jsem spokojen s tím, že jsme si udělali obrázek, jak chceme, aby naše hra v nadcházející sezoně vypadala. Jsem rád, že hráči, kteří přišli, týmu pomohou. Zapojili jsme i mladé hráče, kteří ukázali, že mají nadání. Máme na to, abychom vytvořili silný kolektiv,“ věří kouč Přerova.

Viktorii v sobotu čeká vstup do divizní skupiny D na půdě Blanska. Důležitosti prvních soubojů je si přerovský lodivod vědom. „Los máme docela náročný, Blansko bude patřit do špičky soutěže, stejně tak Havlíčkův Brod, který špici minulou sezonu hrál. První zápasy hodně ukážou, na soutěž se ale těším, věřím, že si z přátelských utkání vezmeme ponaučení a kolektivním a disciplinovaným přístupem můžeme udělat úspěch,“ přeje si Aleksijević.

Fotbalisté FK Blansko v letní přestávce sehráli 4 přípravná utkání s bilancí 2-2-0, skóre 13:7. V úvodním utkání nové sezóny v rámci předkola poháru FAČR pak svěřenci kouče Kuglera vypadli v silně kombinované sestavě po prohře 0:3 s třetiligovou Líšní. Průběh letní přípravy hodnotí trenér Kugler vesměs pozitivně. „První utkání s Líšní bylo dobré v tom, že si zahráli hráči širšího kádru a nadějní dorostenci. Z přípravných utkáních bych vyzdvihl Prostějov, s nímž jsme sehráli velmi dobrou partii. Byla to pro nás kvalitní konfrontace a moc bych si přál, kdybychom podobné výkony předváděli v divizi. Samozřejmě, že v letním období není mnoho času na to, abychom dělali větší objemy v rámci fyzické kondice. Všechna cvičení jsme vesměs dělali s míčem, žádné výběhy v lesích neproběhly. Věřím tomu, že tým je dobře připraven,“ doplňuje k průběhu letní přípravy trenér Kugler.

Kádr Blanska doplnili vycházející dorostenci Ivan Beránek, Ondřej Blažek a Jiří Kratochvíl. Ze Zbrojovky přišli na hostování syn hlavního trenéra Michal Kugler, Ondřej Ullmann, David Jukl - toho času ve stavu zraněných a také největší letní posila - bývalý kapitán Zbrojovky, skvělý technik a také bavič Petr Švancara. Ze Svratky Brno pak tým doplnil záložník Marek Chlad. „Na jaře jsme s vedením klubu pracovali na tom, abychom se v soutěži zachránili, což se i díky podpoře našich diváků podařilo. Během letní přestávky jsme se snažili tým posílit tak, abychom se starostem o záchranu letos vyhnuli a zároveň zatraktivnili naše utkání. I z těchto důvodů jsme přivedli zkušeného ex-ligového útočníka Petra Švancaru, od něhož si slibujeme, že svými zkušenostmi a herními kvalitami posílí mužstvo zejména v útočné fázi a že bude atraktivní posilou, která zvedne návštěvnost našich utkání. Konkurenci v ofenzivě jistě pomůže zvýšit i Ondřej Ullmann, který již v našem dresu dvakrát úspěšně působil. Do zálohy se podařilo přivést Michala Kuglera mladšího, který má z dresu Břeclavi zkušenosti z MSFL a v Blansku již rovněž před 4 roky působil. Celkově jsem přesvědčen, že mužstvo je doplněno kvalitními hráči. Z dorostu navíc vyšlo talentované trio Ivan Beránek, Ondřej Blažek, Jiří Kratochvíl. Moc bych si přál, aby se jim podařilo proklouznout do základní sestavy, i když si uvědomuji, že se jim to nemusí podařit okamžitě. Hráčům přeji, ať se jim daří předvádět kvalitní výkony a jsou zdraví. Pevně věřím, že předváděnou hrou a výsledky budeme našim příznivcům v nové sezóně dělat radost a oni na oplátku zaplní stadion na Údolní v co nejhojnějším počtu, což jen nejen mé přání,“ říká předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.

Utkání FK Blansko - 1. FC Viktorie Přerov se hraje v sobotu 8. 8. 2015 od 16:30 na stadionu na Údolní, Blansko.
rozhodčí utkání: Luboš Popelák - Bedřich Soukal, Alex Denev, delegát: Zdeněk Hulcký.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Viktorie Přerov od 16:30

ONLINE videopřenos

http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/Soutez-Divize-D/...

Další zápasy 1. kola divize D (8. a 9. 8. 2015):
so, 16:30: Bystřice nad Pernštejnem - Rosice, Uherský Brod - Žďár nad Sázavou, Hodonín - Stará Říše
ne, 16:30: Pelhřimov - Žďírec nad Doubravou, Havlíčkův Brod - Šumperk, Kozlovice - Polná, Vrchovina - Tasovice

1. FC Viktorie Přerov

Brankáři: Dominik NEORAL (1991), Lukáš SOHLICH (1992)
Obránci: David HRABAL (1989), Radim KOPECKÝ (1985), Petr BOGDAŇ (1984), Roman HÝBNER (1988), Michal ZIMČÍK (1994), JAN BUBENÍK (1994), Lukáš KOLÁČEK (1983), Robin PETRÁŠ (1996)
Záložníci: Ondřej VÁCLAVÍČEK (1987), David PAVELKA (1993), Tomáš HRUŠÁK (1993), Ondřej KYSELÁK (1996), Michal KOUTNÝ (1989). Michal BARAN (1993), Lukáš DLOUHÝ (1996), Tomáš KYTLICA (1996)
Útočníci: David NAVRÁTIL (1992), Lukáš ZAORAL (1993), Ondřej HAVLÍČEK (1996)

Realizační tým:
Trenér: Petar ALEKSIJEVIĆ, asistent: Petr BOGDAŇ, vedoucí mužstva: Jaroslav KOLÁČEK, masér: Luděk HRÓZ

Změny v mužstvu:
Přišli: nová smlouva - trenér Alexijević (Bohuňovice), na hostování - Koláček (Sigma Olomouc, na jaře Vyškov), návrat z hostování - Koutný (Kozlovice), Baran (Střítež nad Bečvou), z dorostu - Dlouhý, Havlíček, Kytlica, Petráš
Odešli: konec smlouvy - trenér Švehlík (Beňov), na hostování - Chuda (Želatovice), konec hostování - Tögel (1. HFK Olomouc), M. Václavíček (Újezdec), přerušení činnosti - Dostál

1. FC Viktorie Přerov v letní přípravě

5. 7. FK Troubky (1. B třída) - Přerov 5:2 (2:1), 15. 7. FC Želatovice (KP) - Přerov 0:4 (0:3), 22. 7. Přerov - SK Sigma Olomouc U19 2:2 (1:1), 28. 7. SK Uničov (MSFL) - Přerov 6:1 (4:0), 1. 8. Přerov - 1. HFK Olomouc 1:5 (1:1), branka: Václavíček z pen., sestava: Sohlich - Dlouhý, Koláček, Bogdaň, Bubeník - Koutný, O. Václavíček, Hrušák - Pavelka, Kyselák, Havlíček, střídali: Ourada, Blažkovský, David Hrabal, Hýbner, Zimčík, Kytlica, trenér: Petar Alexijević

1. FC Viktorie Přerov v poháru FAČR

předkolo, 19. 7. TJ Nedachlebice (1. A třída) - Přerov 0:4 (0:2)
1. kolo, 25. 7. Přerov - MFK Vyškov (MSFL) 0:2 (0:2)

Kádr A týmu FK Blansko - podzim 2015

Brankáři: 1 Patrik PROSECKÝ (1989), 25 David JURAN (1993), 94 Filip NĚMEC (1994)
Obránci: 3 Ondřej BLAŽEK (1996), 5 David MÜLLER (1991), 8 Jakub ŠPLÍCHAL (1992), 11 Petr ŠÍP (1986), 16 Petr GROMSKÝ (1991)
Záložníci: 2 David JUKL (1991), 4 Přemysl FOUSEK (1992), 7 Michal KUGLER (1993), 12 Jiří KRATOCHVÍL (1996), 13 Luboš CHLOUPEK (1993), 15 Robin BUCHTA (1994), 18 Marek CHLAD (1996), 19 Jan NEČAS (1984)
Útočníci: 6 Tomáš JARŮŠEK (1991), 9 Petr ŠVANCARA (1977), 10 Jan TRTÍLEK (1993), 14 Ondřej ULLMANN (1993), 17 Ivan BERÁNEK (1996)

Realizační tým:
Trenér: Michal KUGLER st.,
Vedoucí mužstva: František FIALA, Trenér brankářů a masér: Alexandr MALITS ml.

Změny v kádru:
Přišli: na hostování - Marek Chlad (FC Svratka Brno), David Jukl, Michal Kugler ml., Petr Švancara, Ondřej Ullmann (všichni FC Zbrojovka Brno), Patrik Prosecký (FC Kuřim), návrat z hostování - Filip Němec (TJ Sokol Bořitov), z dorostu - Ivan Beránek, Ondřej Blažek, Jiří Kratochvíl
Odešli: na přestup - Radim Bubeníček (AFK Tišnov), Tomáš Zouhar (Sokol Rudice), na hostování - Karel Švancara (FC Boskovice), konec hostování - Jan Doležel (FC Zbrojovka Brno->SV Grosskrut, Rakousko), Radim Fousek (SK Líšeň), Martin Pokorný (TJ Ostrov u Macochy - dlouhodobě zraněn), David Šural (FC Zbrojovka Brno), Michal Zouhar (TJ Šošůvka->SK Olympia Ráječko), v jednání hostování - Filip Němec (FK MKZ Rájec-Jestřebí)

V rámci projektu FARMA spolupracuje FK Blansko s klubem AFK Tišnov

FK Blansko - Moravskoslezská divize, skupina D (podzim 2015)
A tym podzim 2015
horní řada (zleva): Robin Buchta, Tomáš Jarůšek, Ivan Beránek, David Juran, Jan Trtílek, Přemysl Fousek
prostřední řada: Michal Kugler, David Jukl, Ondřej Ullmann, Alexandr Malits ml. - trenér brankářů a masér, Petr Gromský, Jiří Kratochvíl, Marek Chlad
dolní řada: Petr Švancara, Jakub Šplíchal, Michal Kugler st. - trenér, Ing. Jiří Crha - předseda klubu, František Fiala - vedoucí mužstva, Jan Nečas, Petr Šíp
chybí: Ondřej Blažek, Luboš Chloupek, David Müller, Patrik Prosecký
Autor: Deník/Iveta Borková

Petr Švancara zve na utkání s PřerovemZdroj: www.prerovsky.denik.cz, http://fcprerov.cz/