B l a n s k o - Blanenské čeká dohrávka 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve které míří svěřenci Martina Pulpita do Prahy, kde se utkají s tamní Duklou. Duel začíná ve středu v 17:00.

Dukla nezažívá nejpovedenější období. Slavný tým se drží na osmé pozici se ziskem 24 bodů. Pražany čekal v uplynulém týdnu nepříliš populární krok. Změna trenéra. Skuhravého nahradil Bohuslav Pilný a výměna zafungovala. V posledním kole dokázala Dukla vykrást Jihlavu a po brance Buchvaldka brala tři body.

Pražský celek se poslední sezóny snaží o postup do nejvyšší soutěže, ale zatím mu nebylo přáno. Letos má zatím k postupu nejdál a ztráta na první postupovou příčku je 16 bodů. Nejlepším střelcem týmu z hlavního města je čtyřbrankový Lukáš Buchvaldek. Jedničkou v bráně Dukly je neotřesitelný Filip Rada, který nastoupil do šestnácti utkání, jen do dvou naskočil osmnáctiletý Antonín Kinský.

Poslední vzájemný duel ovládlo Blansko poměrem 1:0, když se ve druhé půli prosadil přesnou ranou Tomáš Vasiljev a potěšil 1 200 diváků na blanenském stadiónu. Nutno dodat, že šlo o jediné utkání, kdy mohli fanoušci na utkání v nějakém významnějším počtu. „Ke konci jsem měl až slzy v očích a jen doufal, že zápas úspěšně dohrajeme,“ komentoval tehdejší výhru v pořádné atmosféře Tomáš Vasiljev.

Blansko jede do Prahy jako jedenáctý tým tabulky, který stále bojuje ve vodách, které ještě nezaručují klid. V posledním duelu s Táborskem nepřálo blanenským štěstí a díky chybě v závěru poločasu a neproměněným šancím nedokázalo srovnat a zaznamenalo první jarní porážku.