2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Dorostenecké týmy v neděli pokračovaly v úspěšných bojích v rámci letošního divizního ročníku. V 7. kole kole se představili na půdě Sparty Brno, kde starší dorost vyhrál 4:2 a mladší 2:1.
7. kolo divize D dorostu, starší dorost
neděle 20. 9. 2015, 10:15 | stadion FC Sparta Brno
FC Sparta Brno - FK Blansko 2:4 (0:2)
Branky:
41. a 58. D. Zmeko, 21. O. Zmeko, 66. Feik
Sestava: Veselý - Feik (70. Hanák), Zemach (C), Mareček, Maňoušek, R. Keprt, Loula, Vintr (87. Kala), O. Zmeko, D. Zmeko (79. Sedlák), Šamalík
Náhradníci: Hanák, Kala, Sedlák, Matuška
Vedoucí týmu: Pavel Zmeko

Hodnocení Pavla Zmeka: „Opět jsme se potýkali s velkou marodkou, protože nám chyběli zranění Bílek, Matuška a nemocní Študent, Souček a Strya. Proto jsme byli nuceni sáhnout i do řad mladšího dorostu, když nám v brance pomáhal Zdeněk Veselý a na pozici předstopera neúnavný Tomáš Feik. Už po prvních minutách utkání bylo zřejmé, že zápas se pro nás bude vyvíjet lépe než ten předchozí s Otrokovicemi. Ve 21. min. po kolmé přihrávce Keprta prosadil O. Zmeko. Ve 41. min. po krásném centru kapitána Maňouška zvýšil stav na 0:2 D. Zmeko. V prvním poločase měli domácí minimum šancí, s nimiž si poradila naše obrana nebo brankář Veselý. Po změně stran jsme pokračovali v nasazeném tempu prvního poločasu. V 58. min. D. Zmeko vybojoval míč ve středu hřiště a po samostatným průnikem zvýšil na 0:3. V 66. min. po chybě domácí obrany si postavil míč na úroveň rohového kopu Loula a centrem do vápna způsobil zmatek v domácí obraně, čehož využil Feik a upravl stav již na 0:4. Naši kluci poté jakoby na chvíli usnuli na vavřínech. V 68. min. zastavil před hranicí velkého vápna pronikajícího domácího záložníka Zemach za což byl potrestán rozhodčím žlutou kartou. Po následném trestném kopu Sparta snížila na 1:4. V 81. min. pak sdomácí upravili skóre do končené podoby 2:4. Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu za odvedenou práci. V neposlední řadě nechci zapomenout na trio sudích, kteří vzhledem ke svému mladému věku zvládli toto utkání s přehledem a elegancí.“

7. kolo divize D dorostu, mladší dorost
neděle 20. 9. 2015, 12:30 | stadion FC Sparta Brno
FC Sparta Brno - FK Blansko 1:2 (0:1)
Branky:
35. a 46. Gansukh
Sestava: Veselý - R. Němec, Pačovský, Feik, Mlčoušek, R. Souček (75. Luk. Pernica), D. Šmerda (C), Prudil, Gansukh (79. F. Šenkeřík), Doležel, Marek Sehnal
Náhradníci: Luk. Pernica, Ševčík, F. Šenkeřík
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V úvodu utkání byli naši hráči myšlenkami ještě asi v kabině, takže v prvních 5 minutách se objevili dvakrát ve velmi dobré příležitosti domácí, Veselý však v obou případech zachránil. Teprve po druhém varování jsme začali hrát v obranné fázi důsledněji a soupeře jsme, snad s jednou výjimkou, do konce prvního poločasu nepustili k ohrožení naší branky. Směrem dopředu ale byla naše hra pomalá, nepřesná a bez pohybu, takže naše příležitosti se rodily těžce. Za zmínku stojí Feikova hlavička po rohu Šmerdy a střela Prudila z dobré pozice, kterého uvolnil rovněž Šmerda. První gól přišel ve 35. min. po nenápadné akci z levé strany, když z 22 metrů vystřelil Němec, domácí brankář jeho střelu neudržel a dobíhající Gansukh dopravil míč do sítě - 0:1. I když ve druhém poločase se naše hra příliš nezlepšila, přece jen jsme se začali dostávat častěji do šancí. Druhý gól vstřelil po pěkné křídelní akci ve 46. min. Gansukh – 0:2. V dalším průběhu druhého poločasu jsme měli několik dalších velmi dobrých šancí, třikrát jsme orazítkovali brankovou konstrukci, gól jsme však nevstřelili. A tak přišel zákonitý trest. V 65. min. po přímém kopu z poloviny hřiště a špatném vyběhnutí Veselého domácí Adamec snadno snížil na 1:2. Až do konce utkání, které vhledem k průběhu druhého poločasu mělo být dávno rozhodnuto, jsme se pak strachovali o výsledek, na našem vítězství se však, naštěstí, nic nezměnilo.“