Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
​Blansko - V televizním utkání s lídrem tabulky bylo jeho mužstvo blízko k dalšímu vítězství nad favoritem, dva góly soupeře ze závěru utkání ale nakonec přinesly smutek do tábora blanenských, kterému znovu velel hlavní kouč Oldřich Machala.

“Znovu jsme nezačali dobře, prvních dvacet minut jsme hráli až s velkým respektem. Moc jsme nepodrželi balón, i tak jsme ale měli brejk a velkou šanci, z které jsme mohli dát gól,” vyjádřil se Machala k prvnímu dějství, po kterém platila bezbranková remíza a dodal. “Jsem rád, že jsme první poločas zvládli s nulou vzadu.”

Navíc moc nechybělo, aby měli blanenští k dispozici pokutový kop, píšťalka rozhodčího ale zůstala po sporné situaci zticha. Co k tomu řekl Machala? “Nepískalo se, takže to nechci hodnotit. Viděl jsem to ale z lavičky a myslím si, že ruka to byla jasná.”

Do druhé půle nastoupilo o poznání aktivnější Blansko, které v úvodních minutách po změně stran mělo nad favoritem navrch. “Druhý poločas jsme určitě začali lépe. Dostali jsme se do vedení a měli jsme i další tutovku. Kdybychom ji proměnili, asi by bylo rozhodnuto, ale to je jenom kdyby a my nastřelili pouze břevno,” uvedl smutně Machala.

Vedení Blanska pak trvalo až do poslední desetiminutovky, v které Hradec nejprve vyrovnal, aby následně z přímého kopu rozhodl o svém vítězství. O závěrečných minutách měl Oldřich Machala jasno. “Nejvíc mě mrzí první gól. Ta situace nebyla vůbec složitá. Nemůžeme si dovolit nechat odcentrovat soupeře snad od brankové čáry, to musíme vyřešit lépe,” uvedl k první inkasované brance.

Hodnocení zápasu pak Machala uzavřel. “Ze zápasu, v kterém vedeme nad tak kvalitním soupeřem a dřeme jako koně, nakonec nemáme ani bod. Hodně mě to mrzí, i když sílu Hradce jsme samozřejmě dobře znali.”