3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté zavítali na půdu Uherského Brodu, jehož domácí bilance budí u soupeřů respekt. Před duelem s Blanskem sehráli doma uherskobrodští 5 zápasů a získali z nich 13 bodů. Brankový účet zápasu otevřel již v 7. minutě domácí Josefík. Blanenští odpověděli o 5 minut později brankou Jaroše. Domácí tým byl v prvním dějství o něco nebezpečnější, do vedení však šli v závěru poločasu díky Feikovi hosté z Blanska. Z kraje druhého poločasu mohl navýšit vedení Smrčka, míč se ale odrazil od tyče zpět do hřiště a Uherský Brod z protiútoku vyrovnal na 2:2. Svěřenci trenéra Vorlického převzali ve druhém dějství iniciativu a odměnou byla v 67. minutě branka z kopačky Thona. Po zbytek utkání se už domácí hráči do větší příležitosti nedostali a v nastaveném čase pečetil vítězství Blanska čtvrtou brankou Kapur. Blansko tedy pod novým trenérem vyhrálo i své druhé utkání a jako první tým v sezóně odjelo z Uherského Brodu s plným bodovým ziskem.

Delegát: Jan Zahradníček

Somberg - Lorenc, Švrček, Gettler (64. Strachoň), Josefík (C), Venený (81. Masař), Leskovjan, Nevařil (81. Kadlček), Flasar, Michalec Mário (51. Michalec Jan), Sedláček (64. Šmatelka)
Náhradníci: Kozelek - Kadlček, Masař, Strachoň, Šmatelka, Michalec Jan, Zámečník
Trenér: Lukáš Pazdera

Kalina - Černý, Blažík, Feik - Chyla, Dano, Holman (90. Kamenský), Smrčka (C) (78. Tulajdan), Jaroš (59. Rajčinec) - Thon (90. Crhan), Kapur
Náhradníci: Pernica - Psota, Kamenský, Tulajdan, Rajčinec, Crhan, Alassane

Oproti minulému utkání s Uničovem došlo z hlediska jmen v sestavě k jediné změně, když Tulajdana nahradil v útoku Thon. Co do postů už bylo změn o něco více. Kapitán Smrčka operoval na pozici ofenzivního záložníka, jeho místo ve stoperské trojici zaujal Feik a namísto Feika tedy levou stranu hřiště piloval Jaroš.

V 7. minutě se poprvé měnilo skóre. Josefík našel na pravém křídle Švrčka, následně si naběhl do vápna na jeho skvělý centr a hlavou poslal svůj tým do vedení. Radost domácích netrvala dlouho. Po ztrátě míče na polovině Blanska hosté rychle zaútočili. Smrčka našel na rohu vápna volného Jaroše, jehož perfektní obstřel se od levé tyče odrazil za záda Somberga. Ve 14. minutě napřáhl z 18 metrů Holman, střela blanenského středopolaře skončila těsně vedle levé tyče. O chvíli později po souboji s Josefíkem upadl Blažík, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá a uherskobrodský kapitán se řítil do šance. Ve vyložené příležitosti ovšem selhal.

Ve 21. minutě se ke střele za vápnem dostal Kapur, Somberg bez větších problémů míč lapil. O 3 minuty později na druhé straně hlavičkoval po pobídce Veneného z dobré pozice Flasar, branku ovšem netrefil. Ve 30. minutě se za pokutovým územím uvolnil Smrčka, střela mu ale nesedla podle představ. Ve 37. minutě nebezpečný centr Flasara přeletěl brankáře Kalinu, za ním však stál připravený Černý a zažehnal pohromu. V nastaveném čase prvního poločasu měli blanenští k dispozici rohový kop. K exekuci se postavil Filip Holman, který přesně našel nabíhajícího Tomáše Feika, jenž hlavou rozvlnil síť. Po Feikově brance hlavní rozhodčí ukončil první poločas a blanenští tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

V 51. minutě se k odraženému míči dostal Smrčka, ve vápně si šikovně obhodil obránce a vypálil k levé tyči. Míč se však od tyče odrazil zpět do hřiště a domácí podnikli rychlý brejk. Švrček našel na pravém křídle Jana Michalce, jehož střílený centr Kalina neudržel a dobíhající Josefík pohodlně vyrovnal. V 61. minutě hledal Kapur před brankou Feika, ten byl však zablokován obráncem. V 67. minutě už to blanenským vyšlo. Dlouhý nákop Černého si přebral Kapur, míč předložil Thonovi, který střelou k bližší tyči vrátil vedení na stranu Blanska. O 2 minuty později Kalina kryl pokus Švrčka z hranice šestnáctky. Blansko pokračovalo ve své aktivní hře a nepouštělo domácí do větších příležitostí.

V 85. minutě si Holman povodil hned tři protihráče a prodral se až do zakončení. Jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo. O minutu později střílený centr Thona netrefil na malém vápně Kapur a s následnou střelou Holmana si poradil Somberg. V 91. minutě našel Thon v pokutovém území osamoceného Kapura, který bombou pod břevno pečetil vítězství Blanska. Blanenští tedy zvítězili v Uherském Brodě 4:2 a jako první tým v sezóně odjeli z Orelského stadionu se třemi body.

Další utkání sehrají svěřenci trenéra Vorlického na stadionu na Údolní, kde v sobotu 15. října od 14:30 hostí 1. FC Slovácko B.