2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Sobotní vítězství Blanska proti Velkému Meziříčí je již minulostí a na blanenské hráče čeká další nelehká zkouška na hřišti soupeře. Los 20. kola MSFL přivádí svěřence kouče Vorlického do Otrokovic, kde se utkají s týmem Kvítkovic. Oba celky jsou na tom v tabulce bodově stejně, Kvítkovice však mají dvě utkání k dobru, neboť oba jejich jarní zápasy byly odloženy. Poslední měření sil na stadionu v Údolní ulici skončilo smírně 2:2, když se za domácí Blansko prosadili Jaroš s Holmanem. Utkání na stadionu v Otrokovicích se odehraje v neděli 19. března. Start zápasu je naplánován na 10:30. Utkání bude speciální pro brankáře Marka Kalinu, který ještě na podzim oblékal blanenský dres.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Podzimní část hráčů Kvítkovic by se dala rozdělit na dvě poloviny. Kvítkovice měly po 10 odehraných kolech na svém kontě velice slušných 18 bodů a patřila jim 5. příčka v tabulce. Ve zbývajících 7 duelech ovšem zvítězily pouze jedenkrát a k tomu přidaly dvě remízy.

Během zimy sehrál tým ze Zlínského kraje hned 11 utkání. Ve třech případech se kvítkovičtí radovali z vítězství (3:0 Vsetín, 3:2 Slovan Bratislava B, 3:0 Krnov), šest duelů skončilo nerozhodně (2:2 Start Brno, 2:2 Třinec, 2:2 Slovácko B, 4:4 Baník Ostrava B, 1:1 Horn, 0:0 Sereď) a dvakrát odešli jako poražení (0:2 Sigma Olomouc B, 0:1 Púchov).

Mužstvo prošlo během zimy poměrně značnou obměnou. Kádr opustila brankářská dvojice Juraj Semanko (FK Dolní Němčí) a Roman Konečný (FK Admira Praha), obránce Michal Suchý (1. SC Znojmo FK), hostování z Uničova skončilo Romanu Balovi a Michalu Šidlíkovi. Vedení klubu se nedohodlo s Baníkem Ostrava na pokračování hostování Michala Guzika.

Co se týče příchodů, novou brankářskou dvojicí utvoří Marek Kalina (SK Uničov) s Patrikem Jílovcem (FK SK Polanka nad Odrou), ze Znojma dorazili obránce Robert Russmann a záložník Martin Krakovčík. Dalšími posilami jsou obránce Adam Buchta (FC TRINITY Zlín) a záložník Petr Němec (FC Zbrojovka Brno). Do Kvítkovic přestoupil před dvěma týdny také útočník Marek Vintr, tomu však od června 2022 běží osmnáctiměsíční zákaz činnosti, jelikož se během svého působení ve Zbrojovce Brno v sezóně 2020/21 podílel na podvodném sázení a nechal si ve dvou utkáních úmyslně udělit žlutou kartu.

Úvodní duel jara měly Kvítkovice sehrát doma proti Uničovu, zápas si však dopředu odložily. „Nemáme ještě dobrý terén, hrálo by se na bahně. Příprava se nám tím trochu prodloužila, všichni už chceme nastoupit do ostrého zápasu," komentoval změnu termínu kvítkovický kouč Petr Zapalač. Minulý týden měl tedy přijít očekávaný soutěžní duel na půdě Uherského Brodu, avšak sněhová nadílka odložila i toto utkání. Svěřencům trenéra Zapalače tedy aktuálně patří, i díky dvěma odloženým duelům, 10. místo v tabulce s celkovým ziskem 23 bodů se skórem 30:34. Poslední utkání tedy kvítkovičtí sehráli 4. března proti diviznímu Krnovu, se kterým si poradili v poměru 3:0.

Mezi nejzkušenější kvítkovické hráče patří obránce Jiří Kiška a záložník Lukáš Vychodil, kteří mají na svém kontě přes 100 startů v MSFL. Ke zkušeným hráčům se bezesporu řadí také kapitán týmu Oleksandr Pernatskyi, jenž působil v druholigovém Prostějově. Pernatskyi je zároveň spolu s Danielem Rapavým nejlepším střelcem svého týmu. Oba mají na svém kontě 5 branek.

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští fotbalisté se minulý týden střetli na domácím stadionu na Mlýnské s Velkým Meziříčím. Důležitost utkání bylo umocněna faktem, že oba týmy dělily před zápasem pouhé 2 body. Domácí Blansko diktovalo od úvodních minut tempo hry a za svou aktivitu bylo odměněno ve 22. minutě, když se první brankou v sezóně prosadil Jiří Tulajdan. Ještě před koncem poločasu byl v pokutovém území faulován Ondřej Šedivý. Zodpovědnost na sebe vzal sám Šedivý a z pokutového kopu navýšil na 2:0. Trenér Vorlický udělal v 52. minutě hned trojí střídání a tento tah se mu skvěle vyplatil v následujících minutách. O 10 minut později se po přihrávce Chyly prosadil Kapur, krátce nato přidal čtvrtou branku Martin Pecuch a v 90. minutě pečetil vítězství srbský střelec Kapur. Přínos střídajících hráčů si blanský lodivod pochvaloval. „Máme nesmírně vyrovnaný kádr, sestavu budeme v dalších zápasech točit. Nemáme střídající hráče, máme hráče, kteří všichni patří do základní sestavy, a ti, kteří tam přišli, to jen potvrdili,“ vyjádřil se po utkání Vorlický.

Týmu se také postupně vyprazdňuje marodka. Proti Velkému Meziříčí naskočili i Tomáš Chyla s Karlem Jarošem, kteří během zimy svému týmu chyběli. Blansko si tedy připsalo veledůležité 3 body a aktuálně se s 23 body nachází na 9. místě.

Utkání v Otrokovicích startuje v neděli 19. března od 10:30.