Blíží se souboj mužstev, která nejsou v nejlepší výsledkové kondici. Fotbalisté Blanska naskočí v neděli dopoledne proti Kroměříži, která na jaře zatím výsledkově tápe. Komu se podaří přerušit sérii zaváhání a zaboduje?

Negativní bilance Blanska trvá už prakticky od začátku jarní části. Když se nepočítá vítězný vstup do druhé poloviny ročníku proti FKM Jihlava, celek trenéra Petra Vašíčka zatím čeká na příznivější výsledky. Naposledy nestačil ve Frýdku-Místku a prohrál již třikrát za sebou, což znamená umístění na třinácté příčce MSFL.

Ani Kroměříž nemá žádnou ukázkovou formu. Na rozdíl od Blanska má však o 27 bodů více a hraje s klidem ve vrchních patrech tabulky. Postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, který byl hlavním cílem Hanáků do sezóny, už ovšem vypadá dost nereálně. Vedoucí Sigma B má na Kroměříž náskok pohodlných čtrnácti bodů, přičemž druhý tým soutěže může ze zbývajících duelů získat maximálně patnáct bodů.

Nicméně když Blansko minule narazilo na Kroměříž, byl soupeř ještě v parádním rozpoložení a sbíral úspěchy jak na běžícím páse. Nezaváhal tak ani proti Jihomoravanům, které na domácí půdě přejel v polovině října 3:1. Jediným střelcem na straně hostů se stal Jiří Tulajdan, naopak červenou kartu inkasoval brankář Petr Nešetřil.

Kroměříž čeká na vítězství už zhruba měsíc a půl. Pro Blanenské proto může jít o zajímavou příležitost, jak se pokusit bodovat a napravit dojem z uplynulých týdnů. Zdali se to podaří, se ukáže už v sobotu 22. května od 10.15. Hraje se na stadionu v Údolní ulici, kam jste všichni srdečně zváni!