2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Velké vítězství si připsali fotbalisté Blanska v prvním kole MOL Cupu. Na hřišti divizního Startu Brno, který prokazuje vysoké ambice, uspěli 2:0 díky trefám ve druhé půli. Z penalty se prosadil Elekana a v závěru zvyšoval Mach. Domácí navíc dohrávali v devíti.

1. kolo , 11. srpna 2021, TJ Start Brno - FK Blansko

TJ Start Brno

0:2

Branky: 52. Elekana (pen.), 90. Mach.
Žluté karty: 42. Pařízek (SBO), 58. Ryšavý (SBO), 72. Kaláb (SBO).
Červené karty: 80. Kaláb (SBO) 50. Sedlo.(SBO) Rozhodčí: Grečmal – Marek, Julínek.

Sova – Sedlo, Pařízek, Avdić (C), Kříž – Ryšavý (76. Štourač), Mikeš (65. Musil), Hubr (76. Frimmel) – Doubravský, Havlín (65. Mach), Kaláb

Nešetřil – Feik, Blažík, Smrčka (46. Chyla), Pyš – Minařík – Elekana (59. Kroutil), Mach, Alexa, Hladký – Machálek (C) (52. Tulajdan)

Trenér Vašiček udělal v sestavě několik změn oproti minulému kolu MSFL, kdy Blansko vyhrálo v Jihlavě. Premiéru v ročníku zaznamenal Petr Nešetřil, poprvé od začátku nastoupili obránci Filip Smrčka a Marcel Pyš. V základní sestavě nechyběl ani Guy Reteno Elekana, jenž rozhodl předchozí utkání svého mužstva.

V první půli byl Start nebezpečný díky standardním situacím. Domácí fotbalisté díky nim dostávali Blansko pod tlak a snažili se ho donutit k chybám. Příležitost k tomu měl Dominik Havlín i Michael Hubr, nicméně oba mířili těsně vedle. Kolem půlhodiny hry dokonce Brňané skórovali, jenže rozhodčí signalizovali ofsajd. Na hosty zbývaly spíše náznaky šancí, z nichž gólmana Sovu zásadněji neohrozili.

Do druhé části vstoupilo Blansko se změnou v defenzivě. Místo Smrčky naskočil na trávník Tomáš Chyla a bylo znát, že se tým snaží s výsledkem něco udělat. A zásadní moment nastal už zkraje poločasu. V 50. minutě dostal bývalý hráč Blanska Martin Sedlo červenou kartu potom, co hrál rukou proti Machálkově střele do odkryté brány. Následovala tak penalta, kterou zužitkoval Elekana i přesto, že brankář vystihl směr rány, a hosté vedli 1:0.

Další vyloučení přitom mělo teprve nastat. Domácí Lukáš Kaláb se nechal vykartovat dvěma žlutými kartami během osmi minut a Brno najednou dohrávalo v nevýhodě dvou fotbalistů. Několikrát se nabízela spolupráce Jiřího Tulajdana se Štěpánem Alexou, ale skóre nijak neposunuli. To dokázal Marek Mach v 90. minutě, když gólman Startu propustil centr a střelec úspěšně zvyšoval na 2:0.

Zbytek pohárového duelu již zvrat nepřinesl a Blansko postoupilo do dalšího kola MOL Cupu. Vítězství je o to cennější, že Start platí za silného rivala s vysokou fotbalovou kvalitou. Hosté tak zvládli první zápasovou výzvu tohoto týdne, na kterou naváže sobotní třetí kolo MSFL doma proti Dolnímu Benešovu.

Autor: Tadeáš Mima