2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Na umělé trávě na Mlýnské bojovali v sobotu blanenští dorostenci o první jarní výhry v soutěžních utkáních proti Spartě Brno. Obě dvě kategorie udělaly radost domácím fanouškům v podobě dvou vítězství v poměru 4:1 a 4:2. Info o starším dorostu v článku níže...
Sestava Blanska: Veselý - Feik, Pačovský, Skácel, Souček - Dinga, Šmerda (K), Ševčík, Sehnal - Skladaný, Prudil

Starší dorost nastoupil proti Spartě Brno v téměř kompletní sestavě. Kvůli zranění chyběl obránce Němec.

Hned od první minuty, po hlavičce Feika těsně vedle tyče, bylo znát, kterým směrem se bude utkání staršího dorostu ubírat. Blanenští hráči výrazně přehrávali svého soupeře, nicméně spoustu šancí nedokázali využít. Těsně vedle tyče pálil dvakrát Prudil a poté Sehnal nedokázal ve vyložené šanci z blízkosti překonat brankáře Bílého. Ve 28. minutě si našel svůj střelecký prostor Šmerda a poslal domácí do vedení 1:0 po krásně umístěné přízemní střele. Kdekdo mohl očekávat, že náskok začne růst, jenže ouha. Za 6 minut se z první větší akce hostů prosadil hlavou hostující Bartl a upravil stav utkání na 1:1 . Dvě minuty nato však přišla fotbalová paráda. Přímý kop téměř z poloviny hrací plochy zahrál Šmerda tak přesně, že míč zapadl za Bílého záda - 2:1 . V závěru poločasu lehce zmrazila domácí fanoušky nepovedená kombinace mezi Skácelem a Veselým, která málem skončila vlastním gólem. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 .

Druhý poločas přinesl několik hlavičkových příležitostí z rohových kopů na obou stranách, ale téměř žádná z nich gólmany neohrozila. V rozehrávce se začaly kupit menší nepřesnosti a šancí bylo mnohem méně. V 72. minutě uklidnil domácí hráče Prudil , když si chytře počkal na hlavičku stopera hostů a pohotově zakončil levačkou z hrany pokutového území - 3:1 . Hosté se pak ještě odhodlali k několika náběhům za obranu blanenských hráčů, nicméně k vyložené šanci se nepropracovali. V závěru utkání se po brejkové situaci dva na jednoho prosadil Sehnal , a upravil tak konečné skóre na 4:1 .