Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Blanenské fotbalisty čeká jeden z těch nejméně přiíjemných výletů. V rámci 4. kola je čeká cesta do více než 250 kilometrů vzdáleného Varnsdorfu. Souboj se čtvrtým týmem F:NL startuje v neděli v 16:30.
Varnsdorf patří mezi stálice druhé nejvyšší soutěže. Klub, jehož začátky se datují do roku 1938 má za sebou již více než 80 let působení, byť je toto tvrzení poměrně sporné, neboť krátce po založení klubu byla jeho činnost přerušena, neboť díky své lokaci se stal součástí sudetského území, které po Mnichovské dohodě bylo obsazeno armádou Třetí říše.


Ve druhé lize působí Severočeši od roku 2010 a jednou si málem sáhli na účast v nejvyšší soutěži. Bohužel zásluhou nevyhovujícího stadionu museli zůstat ve druhé lize a místo nich zamířil do F:L Zlín.

V letošním ročníku si tým ze Šluknovského výběžku vede poměrně dobře. Po třech odehraných kolech se Varnsdorf nachází na čtvrté pozici a navíc má o zápas méně, než třetí Líšeň. V úvodním kole F:NL remizovali varnsdorfští dotbalisté v Ústí nad Labem, následně doma dokázali porazit Třinec a v minulém kole obrali o body Líšeň, když si odvezli bod za remízu 1:1.

Blansko nečeká v neděli nic jednoduchého. Varnsdorf sice v loňské sezóně bojoval o udržení, ale notně potrápil i větší favority. Důkazem může být třeba 26. kolo, kdy Varnsdorf trápil Zbrojovku až do 86. minuty, kdy se prosadil Hladík a vystřelil Brnu tři body.