2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Týden uběhl jako voda a blanenští fotbalisté se chystají na další utkání F:NL. Jejich soupeřem bude loňský nováček druhé ligy - SK Líšeň. Souboj s loňským překvapením F:NL začíná v sobotu v 17:00.

Líšňský klub prošel v létě organizační změnou a od nové sezóny působí "A" tým pod nově založenou společností. I to svědčí o skutečnosti, že to Líšeň myslí s druhou ligou vážně. Tým z brněnské městské části před letošním ročníkem F:NL notně proměnil kádr. Hned pětice hráčů se vrátila do svých kmenových klubů a dva hráči zamířili z Líšně pryč formou přestupu.

Odchody z Líšně by měly vyvážit příchody. Těch dokázal management klubu dokončit rovnou sedm a kádr tak vhodně doplnit. Zápas bude pikantní zejména pro dva blanenské hráče - Pavla Halousku a Tomáše Vasiljeva. Oba totiž v loňské sezóně v líšeňském klubu působili.

Blansko nečeká jednoduché utkání. Líšeň loni předváděla pohledný fotbal a zaskočila několik favoritů, díky tomu skončila sezónu na skvělém devátém místě. I letošní sezónu zahájila Líšeň dobře. V těžkém duelu s Třincem sice prohrávala, ale díky dvěma gólům ze druhé půle stav zápasu otočila a z Třince odvezla tři body za výhru 3:2.

Blansko v prvním kole F:NL smolně remizovalo s Prostějovem, když v 94. minutě domácí srovnali. V té době však už na hrací ploše nebyl vyloučený Harba, který navíc dostal od disciplinární komise LFA trest na tři zápasy.