B l a n s k o - Těsně před koncem přestupního období se vedení FK Blansko rozhodlo uvolnit formou hostování trojici hráčů.
Blanenská ikona David Bednář se v dalším průběhu podzimní části v blanenském dresu nepředstaví. Po vzájemné dohodě odchází pětatřicetiletý kapitán mužstva na hostování do Tatranu Bohunice, který hraje krajský přebor. „Z mé strany se nejedná o žádný útěk, rád budu v organizaci FK Blansko působit i nadále, ale rád bych ve svém věku pravidelně hrál a dohnal své manko,“ řekl o svém transferu Bednář.

Právě zranění z úvodu sezóny je hlavním důvodem odchodu Davida Bednáře do Bohunic. „Sedět na lavičce a čekat na šanci pro mě není v tuto chvíli řešení. Potřebuju dohnat ztrátu, kterou mi způsobilo zranění, a to se dá jen herní praxí,“ objasňoval aktér přestupu.

Hostování má Bednář sjednáno jen do konce kalendářního roku, následně se vrátí do týmu a zapojí se do zimní přípravy. „Ozvaly se Bohunice a já hned věděl, že se mi bude výrazně lépe kombinovat práce s krajským přeborem, než s MSFL. Do Blanska se však velmi rád vrátím. S Bohunicemi jsem domluven do konce roku, následně se vrátím do Blanska a věřím, že v jarní části týmu pomůžu v boji o ty nejvyšší příčky,“ uzavřel rozhovor Bednář.

„Jako poslední odešel kapitán mužstva David Bednář, který po dobrém začátku sezóny proti Vyškovu se zranil hned ve druhém kole v Ostravě a pomalu naskakuje do tréninku. Rozhodl se, že podzim dohraje v Bohunicích, takže jsme mu vyšli vstříc,“ řekl o Bednářově hostování kouč Blanska Zbyněk Zbořil. „Stejně jako u ostatních hráčů, které máme na hostování, tak i u Bednáře platí, že s ním počítáme do zimní přípravy,“ dodal k situaci v klubu hlavní trenér.

Krom Bednáře opouští kádr také dvojice mladých hráčů. Na hostování míří do Otrokovic Jan Minx, který v nedaleké Olomouci studuje a v Otrokovicích by měl rozvíjet své fotbalové dovednosti snadněji než v Blansku. Druhým přesouvajícím se hráčem je Tomáš Feik, který po několika zraněních stále nedokázal dohnad rozsáhlé manko a míří podobně jako Bednář do Brna, nikoliv však do Bohunic, ale do divizního Startu Brno.

„Ke konci přestupního termínu jsme sáhli ke zúžení kádru i my a dali jsme příležitost hlavně klukům po zranění se rozehrát v nižších soutěžích. Tomáš Feik, který laboroval se zraněním už v průběhu jara a nešťastně se zranil hned na prvním tréninku v letní přípravě se pomalu zotavuje a zápasové zatížení by měl do konce podzimu nabírat v divizním Startu Brno. Hned ve svém prvním zápase za Start si ale obnovil svalové zranění, tak budeme doufat, že si tu smůlu už vybral a dá se co nejdříve dohromady. Honza Minx dostal nabídku z třetiligových Otrokovic. Z Olomouce, kde Honza dělá školu, jezdí jak trenér Hubník, tak i několik hráčů a měl by mít i větší zápasové vytížení,“ doplnil ke zbývajícím přestupům trenér Zbořil.