Proti Frýdku-Místku ukázal několik slibných situací a hrál v dobré pohodě. Solidní výkon a pětigólovou smršť přiblížil obránce Tomáš Feik, který se v jedenáctém kole MSFL nebál zapojovat ani do útočných akcí.

Tomáši, jak hodnotíte výhru 5:1 nad Frýdkem-Místkem?
S výsledkem jsme rozhodně spokojeni. Ještě v poločase za stavu 3:0 jsme si říkali, že chceme přidat další góly jako pojistku. Zůstává ale trochu zklamání, že jsme vzadu neudrželi nulu. Je to fakt škoda a bylo by to super na sebevědomí. Jak pro Peťu (Nešetřila, pozn. red.), tak pro celý tým. Příště to třeba vyjde.

Co způsobilo, že druhá půle už nebyla tolik přesvědčivá?
Určitě jsme trošku polevili potom, co jsme dali čtvrtý a pátý gól. Myslím si, že jsme se zbytečně uchylovali ke špatným přihrávkám a nedrželi balón, když jsme měli. Pak se hra přesouvala nahoru dolů, z čehož plynuly šance proti nám.

Jak na vás působil soupeř, který prakticky čtrnáct dní netrénoval kvůli covidu?
Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli Frýdek přijede. Čekali jsme, co vlastně bude, a nakonec dorazili skoro v plné sestavě. Samozřejmě bylo znát, že asi déle netrénovali, protože ke konci už odpadávali. Ale ze začátku měli vyloženou šanci, kterou kdyby proměnili, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Peťa nás tam ve čtvrté minutě podržel, a i díky tomu jsme utkání zvládli.

Dá se říct, že vychytaná dvojšance byla zlomem prvního poločasu?
Rozhodně ano. Měli jsme špatný vstup do duelu a Peťa nám zrovna tímto hodně pomohl. Od tohoto momentu jsme se mohli odrazit, začali jsme střílet branky a bylo to super.

Jak jste viděl svůj individuální výkon?
Dařilo se mi a šlapalo to. Dokonce mi šly i míče do vápna, nasadil jsem tam také pár housliček (smích). Jsem spokojený, ale na to se nehraje. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát jako tým a vedle toho mě těší, že se dařilo i osobně.

Co říkáte na spolupráci s Tomášem Machálkem, s nímž jste dirigovali hru na levé straně?
S Tomášem Machálkem, který hraje přede mnou, si rozumíme. Hlavně je s ním výborná domluva. O míč skvěle podrží, já mu jdu do tandemu a dohromady tvoříme super dvojku.

Autor: Tadeáš Mima