3:0

Karviná B

3

0

Poslední výjezd sezóny čekal blanenské do Hodonína. Domácí fotbalisté měli v prvním poločase několik slibných šancí ke skórování, ale i přes ty nejvyloženější platil stále bezbrankový stav. Do druhé půle udělalo Blansko změny v sestavě a začalo být více aktivní. Během druhého dějství si Blansko vytvořilo více šancí než soupeř, v poslední akci zápasu však mohl rozhodnout Hodonín. Po rohovém kopu napálil Dressler z malého vápna břevno a následně zazněl závěrečný hvizd. Diváci sice branku neviděli, ale díky mnoha šancím na obou stranách se rozhodně nenudili.

Delegát: Karel Piňos

Ondráška - Dressler (C), Glushach (58. Švantner), Vorel (46. Holek), Guzik, Jáger, Veljača (58. Hamrle), Langer, Dunda, Bohun, Nečas
Náhradníci: Petráš - Pavka, Švantner, Kadlec, Holek, Hamrle, Mihál
Trenér: Pavol Švantner

Kubica - Kocůrek, Chyla, Feik - Smrčka (C) - Jambor (76. Foltýn), Studený (83. Brázda), Němec (46. Sedlák), Psota (46. Porč) - Tulajdan, Kouakou (46. Gimsay)
Náhradníci: Nešetřil - Porč, Sedlák, Černý, Foltýn, Gimsay, Brázda

Hned v úvodu zápasu měli domácí 3 nebezpečné situace před brankou Blanska, které zaváněly gólem. Největší šanci měl na noze Veljača, ale z malého vápna přestřelil. V 7. minutě se nádhernou střelou zpoza šestnáctky prezentoval Studený, brankář Ondráška ovšem předvedl ještě lepší zákrok. O 2 minuty později to zkoušel na druhé straně Guzik, Kubica jeho tvrdý pokus k bližší tyči vyrazil na roh.

V 11. minutě byl ve vápně tvrdě atakován Tulajdan, penalta se však nepískala. Ve 14. minutě zakončoval po centru zprava z nadějné pozice Bohun, branku však netrefil. Minutu nato dostal přihrávku na malého Veljača, Kubica ale na brankové čáře předvedl reflexivní zákrok a míč nohou vytěsnil mimo. Ve 24. minutě se k míči na hranici vápna dostal Langer a střela domácího záložníka proletěla těsně kolem pravé tyče. O chvíli později si Kubica poradil s přízemní střelou Jágera.

Ve 32. minutě se po přihrávce Jambora ocitl v nadějné pozici Tulajdan, ale se situací nenaložil podle představ. Těsně před odchodem do kabin to zkoušel Studený, jeho pokus ovšem zablokoval jeden z obránců. O poločase tedy i přes mnoho šancí platil bezbrankový stav.

Blansko provedlo o poločase tři změny v sestavě a nastoupilo do druhého dějství aktivně. Krátce po změně stran pálil Smrčka, střela ovšem letěla vysoko nad. V 51. minutě se v dobré pozici na levé straně objevil Gimsay, ten však ještě hledal nabíhajícího Sedláka, jenže přihrávka mu vůbec nesedla. V 62. minutě Studený přiklepl hlavou na malém vápně míč Tulajdanovi, blanenský útočník ale Ondrášku nepřekonal.

V 66. minutě Feik zmařil zakončení Holkovi a blanenští následně podnikli nebezpečný brejk, který ovšem Gimsay nevyřešil. O 7 minut později Jambor vybídl ke skórování Studeného, se střelou k levé tyči si Ondráška poradil. V 82. minutě neuspěl se svým střeleckým pokusem ani Gimsay. Krátce nato měl Kubica práci s nepříjemným pokusem Švantnera. V 89. minutě napřáhl po nakrátko rozehraném rohovém kopu Gimsay a za Ondráškou zazvonilo břevno.

V nastaveném čase mohl Hodonín strhnout utkání na svou stranu. Po přetaženém rohovém kopu se do míče na zadní tyči opřel osamocený Dressler a míč skončil na břevně. Po této obrovské šanci odpískala rozhodčí Čampišová konec utkání a oba týmy si tedy rozdělili po bodu.

Příští a zároveň poslední utkání sezóny 2023/24 sehrají svěřenci kouče Vorlického v PÁTEK 14. června na domácím stadionu na Údolní, kde od 17:00 hostí juniorku Karviné.