B l a n s k o - Každoroční anketa Okresního fotbalového svazu Blansko byla letos napínavá až do konce. Adeptů na titul fotbalisty roku 2012 bylo totiž hned několik. Na pátečním slavnostním večeru v blanenském kině nakonec na trůn usedl útočník FK Blansko Jan Trtílek.
„Vůbec jsem to nečekal. Opravdu jsem považoval za úspěch být už v té nejlepší jedenáctce. Já sám bych hlasoval pro Michala Šenka," řekl skromně teprve devatenáctiletý forvard.

Ani jeho spoluhráč a dvorní nahrávač Šenk nevyšel na prázdno. Umístil se hned na druhém místě. Anketa ukázala, jak je těžké udržet si největší talenty. Zatímco Šenk přímo na pódiu potvrdil, že zamíří do třetiligového Slovanu Rosice, Trtílek naznačil, že o něj mají zájem Svitavy. Loňský dorostenec roku a letošní fotbalista roku má za sebou povedenou sezónu. Deseti góly a pěti přihrávkami letos Blansku výrazně pomohl k prozatím prvnímu místu. „Myslím, že Blansko má na vyšší soutěž, než je kraj a já se snažím dělat všechno proto, aby se tady hrála divize," řekl. Na třetím místě skončil Martin Sehnal a do elitní jedenáctky se kromě něj vešel například i ostrostřelec Petr Crhák nebo rychlonohý Antonín Preč.

Na pátečním galavečeru se ukázaly všechny důležité osobnosti blanenského fotbalu. Diváky bavil nejenom moderátor Petr Kubásek, ale také útočník brněnské Zbrojovky Petr Švancara, který se na pódiu objevil snad osmkrát. Nakonec se ale nechal zahanbit žákem roku Radimem Ševčíkem z Blanska, který předvedl víc nožiček než brněnská hvězda.

Ve stejné disciplíně pak exceloval i nejlepší hráč přípravky Lukáš Vorlický, který přímo na pódiu oslavil svoje jedenácté narozeniny. Ozdobou večera se, kromě tanečních a pěveckých vystoupení, stala fotbalistka roku Kateřina Zoubková z FK Kunštát. Ze stejného klubu letos vzešel i nejlepší trenér Petr Loukota. „V konkurenci Blanska si toho ocenění moc vážím. Není to ale žádný letošní úspěch. Je to díky dlouhodobé práci všech v klubu," řekl při přebírání ceny.

Podstatně skromnější byl na pódiu místopředseda FK Blansko Břetislav Strážnický. S cenou za osobnost roku 2012 v rukou jen prohlásil, že mu největší radost dělá hlavně to, když Blansko vyhrává.

Fotbalista roku 2012 okresu Blansko
1. Jan Trtílek (FK Blansko)
2. Michal Šenk (FK Blansko)
3. Martin Sehnal (SK Olympia Ráječko)