Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V přípravném zápase s Tišnovem se dokázal dvakrát gólově prosadit a díky jeho trefám se Blansku podařilo smazat dvoubrankové manko. Záložník Jan Minx se v rozhovoru ohlédl nejen za průběhem utkání.
S Tišnovem jste prohráli 2:3. Jak zápas hodnotíš?

Zápas se pro nás nevyvíjel moc dobře. Hodně kluků nám chybělo už před zápasem a v průběhu se zranili další dva, takže jsme museli hrát celý druhý poločas v deseti. Věděli jsme, že Tišnov má velice zkušený kádr, takže větší procento držení míče měli jeho hráči. My jsme měli lépe dohrávat brejkové situace, kterých jsme si za celý zápas vytvořili hodně.

Po dvou předchozích jednoznačných výhrách to tentokrát výsledkově nevyšlo. Bylo to dáno pouze kvalitou soupeře?

V předchozích zápasech jsme si dokázali vytvořit několik šancí za zápas a proměňovat je. Proti Tišnovu jsme jich také měli dost, ale s jejich proměňováním to tentokrát bylo horší. Tišnov byl na rozdíl od nás v koncovce efektivnější.

Pozitivní určitě je, že jste dokázali smazat dvoubrankové manko, což značí, že mužstvo to za nepříznivého stavu nevzdává...

Je to tak. I v deseti lidech jsme si šance dokázali vytvořit, vstřelili dvě branky a navíc jsme nastřelili dvě tyčky. Škoda, že jsme neudrželi alespoň remízový stav.

Skóroval jsi dvakrát, takže z osobního hlediska můžeš být spokojený...

Spokojený jsem, že mi to tam zase spadlo, ale gólů jsem mohl dát i víc.

Za Tišnov nastupuje několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Blanska. Bylo to během zápasu nějak na hřišti cítit?

Tak určitě byli všichni hráči nahecovaní. Chtěli vyhrát a dokázat, že jsou lepší než soupeř. Já jsem to zase tak neprožíval, protože minulou sezónu jsem v Blansku nehrál. Pro mě to byl zápas jako každý jiný.

Jak prozatím hodnotíš dosavadní průběh zimní přípravy?

Co se tyče tréninků jsem spokojený. Trenéři nás vůbec nešetří, ale tak to má vypadat, když chceme na jaře bojovat o záchranu ve 3. lize. Momentálně se musíme vypořádat s marodkou. Ta nás teď opravdu trápí.

Děkujeme za rozhovor.