N o v o v o s e d l y / B l a n s k o - V posledních dvou utkáních se podílel na většině vstřelených branek svého mužstva. Ofenzivní záložník Martin Pokorný po utkání Novosedlech odcházel ze hřiště hokejovou terminologií řečeno s bilancí 1+1. Tento počin přispěl k důležitému zisku tří bodů.
V prvním poločase hrálo Blansko proti silnému větru, přesto se i s touto nevýhodou dokázalo úspěšně poprat. „Myslím si, že to byla dobrá volba stran. Byla škoda, že se nepodařilo Honzovi Trtílkovi proměnit hned na začátku tu šanci. Po přestávce jsme ale domácí zatlačili a vstřelili dvě branky. Pro nás je vítězství hodně důležité, protože v závěru máme přeci jen těžký los,“ poukázal Martin Pokorný na fakt, že jeho tým čekají v posledních čtyřech kolech hned tři utkání na půdě soupeře.

Ofenzivní záložník s velmi dobrou kopací technikou zaznamenal v Novosedlech první branku, na druhou pak ukázkově nacentroval Ladislavu Hanslovi. „Jsem rád, že mi to tam zase padlo. Byl to pěkný centr od Davida Müllera, počkal jsem si ve vápně za hráčem a podařilo se mi míč usměrnit do branky. Při druhém gólu si Láďa Hansl zavolal, ať mu to dám na zadní tyč, což se povedlo a on to s přehledem proměnil,“ popsal oba gólové momenty spokojený střelec.

Ten se v jarní části ze středu zálohy přesunul do útoku po bok Trtílka a Hansla. „Určitě mi tento post vyhovuje, protože přeci jen se tolik nemusím vracet (smích). Je důležité, že nám to šlape celkově a já doufám, že to vydrží až do konce sezóny,“ zakončil Martin Pokorný, který v posledních dvou utkáních vstřelil dvě branky a na další tři přihrál.