Karviná B

Karviná B

B l a n s k o - Blanenští fotbalisté v rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají na svém hřišti lídra tabulky - SK Líšeň. Souboj prvního s dvanáctým týmem tabulky budete moci sledovat prostřednictvím FORTUNA TV.

Blanenští fotbalisté v prvním utkání jarní části dokázali porazit Třinec 2:0 a díky tomu zůstávají v těsném kontaktu s týmy ve středu tabulky. Líšeň se v jarní premiéře střetla s Hradcem Králové a po výhře 2:1 se vyšvihla do čela tabulky F:NL. „Líšeň má dobrý a sehraný tým. V minulém kole to ukázali s Hradcem a dostali se na první místo, kde jsou podle mě zaslouženě,“ hodnotí sobotního soupeře Blanska Matěj Helebrand.

Krom prvního týmu tabulky přijíždí s Líšní i nejofenzivnější celek F:NL. Líšenský tým nasázel soupeřům 23 branek, což ho řadí do čela celé soutěže. Velkou měrou se na tom podepsal Jaroslav Málek, který se prosadil celkem v osmi případech. „Nesmíme se zaleknout toho, že Líšeň vede tabulku. Musíme zopakovat dobré věci, které nám fungovaly v zápase s Třincem. Bude to těžký zápas, ale pokud chceme uspět, budeme muset hrát jako tým, plnit taktické pokyny a odmakat celých 90 minut,“ hledá vytáhlý stoper recept na lídra celé F:NL.

Blansko se bude moci spolehnout na pevnou obranu, která předvedla dobrý výkon v zápase s Třincem. Nové je zejména složení stoperské dvojice, ve které nastupuje Matěj Helebrand s Tarekem Aggounem. „S Tarekem byla ze začátku trochu složitější komunikace, ale umí dobře anglicky, snaží se učit i české pokyny a dostává se do toho. Tarek nevypustí jediný souboj a je dobře že jsme s Třincem udrželi čisté konto. Věřím, že v obraně budeme pokračovat v dobrých výkonech,“ má jasno Helebrand.

V posledním utkání notně podporovali blanenské hráče i fanoušci za plotem na ulici Mlýnské. „Jsem moc rád, že nás fanoušci podporují, alespoň zpoza plotu, byť je to od hřiště daleko. Mrzí mě, že jsem v Blansku zažil atmosféru s fanoušky na stadionu jen v zápase s Duklou. Doufám, že se situace co nejdříve zlepší, a potkáme se na pořádném ligovém utkání. Forza Blansko!,“ uzavírá Helebrand

Utkání budete moci sledovat prostřednictvím FORTUNA TV.