1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Start Brno

Blanenští fotbalisté se v sobotu vrací na domácí půdu. Svěřenci kouče Vorlického zažívají povedenou sérii čtyř zápasů bez porážky a navázat na ni budou chtít i doma proti Rosicím.

Mužstvo Slovanu Rosice skončilo loni na 12. místě tabulky, tedy o pouhé dva body a o dvě příčky výše než Blansko. Kádr Rosic prošel během letní přestávky určitou přestavbou. V týmu skončila zkušená stoperská dvojice Radek Buchta s Tadeášem Zezulou či středopolař Pavel Novák, který zamířil do Startu Brno a dokonce zde navléká kapitánskou pásku. Do mužstva naopak dorazilo 8 nových posil. Mezi nimi jsou například obránci Renards Rimovičs (SK Líšeň) a Jiří Oulehla (SK HS Kroměříž), zálohu posílil exblanenský Rostislav Rajčinec nebo František Nečas z Vrchoviny, z Rakouska se vrátil útočník Fabián Matula.

Tabulka MSFL je nesmírně vyrovnaná a i Rosice jsou na tom velmi podobně jako Blansko. Oba týmy mají na svém kontě 15 bodů, hráči Slovanu však mají o jediný gól lepší skóre. Rosice měly slabší vstup do soutěže a ve třech úvodních kolech získaly jediný bod. Postupně ovšem mužstvo trenéra Petra Čuhela začalo sbírat body. Za zmínku určitě stojí domácí duely proti Kroměříži a Karviné B. Hanácká Slavia vedla v Rosicích o poločase 0:3, zápas ale nakonec skončil remízou 3:3. Utkání proti Karviné B zase skončilo divokým výsledkem 6:3 pro Rosice, přičemž v poločase hosté vedli 1:2. V posledním kole přivítal Slovan před domácím publikem juniorku Zbrojovky Brno. Domácí vedli po gólu Fily z 19. minuty, Zbrojovka však v rozmezí 63. a 65. minuty otočila stav a radovala se z vítězství 1:2. Blanenští si budou muset dát velký pozor právě na posledního střelce Rosic Adama Filu, který je s 5 brankami nejlepším střelcem mužstva. Na záda mu dýchá čtyřgólový Jiří Koláčný.

Blansko se s Rosicemi potkává již řadu let, v poslední době mají ale lepší bilanci fotbalisté Slovanu. Z předešlých 5 soutěžních duelů se z vítězství třikrát radovaly Rosice a dvakrát zápas skončil nerozhodně. Poslední vítězství nad Rosicemi se datuje do srpna roku 2021, kdy Blansko doma zvítězilo po gólech Tulajdana a Elekany 2:1.

Utkání na stadionu na Údolní startuje ve 14:30!