2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

R o s i c e / B l a n s k o - Jihomoravský kraj v Regions´Cupu končí. Ve finále moravské části národní kvalifikace podlehl v Rosicích Olomouckému kraji 0:3. Vítěz se ve finále střetne v Praze s Pardubickým krajem o možnost reprezentovat Českou republiku v kvalifikaci o amatérské EURO.
Před dvěma roky Jihomoravský kraj Olomoucký v Kroměříži zdolal v penaltovém rozstřelu a odrazil se tím až ke konečnému pátému místu mezi evropskými regiony. Tentokrát na svého soupeře nestačil. Rozhodla vysoká efektivita v zakončení hostujících hráčů. Ti skórovali po standardní situaci, z penalty a po rychlém brejku.

První branka padla ve 14. minutě. Hostující tým šel do rychlého brejku 4 na 3, který před šestnáctkou zastavil faulem Šplíchal. Následnou standardku Kaďorka ještě stačila jihomoravská obrana odvrátit, vrácený míč ale našel za malým vápnem naskakujícího vysokého Šinogla, jenž hlavou otevřel skóre.

Jihomoravští hráči se rozjížděli pomaleji. Pak si ale vytvořili tři velmi dobré možnosti ke srovnání. V 28. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Paul, levou ale vystřelil vysoko nad. 35. minuta přinesla nejpohlednější moment celého zápasu. Po přečíslení parádně pálil z 22 metrů Zůbek a jeho projektil orazítkoval pravou tyč. V 41. minutě měl na noze gól Kršák, po Fojtíkově centru ale pálil zblízka nad.

Druhou půli zahájil pěkným průnikem do velkého čtverce Fojtík, centrem ale žádného ze spoluhráčů nenašel. V 53. minutě přišel druhý gólový moment. Ruka v pokutovém území Jihomoravanů a s přehledem proměněná Kaďorkova penalta. Hosté si v poklidu hlídali vedení a v 71. minutě duel definitivně rozhodl Wojtek, když zužitkoval samostatný únik. Alespoň snížení nepřinesla ani vyložená Selingrova šance.