R o s i c e / B l a n s k o - V posledním mistrovském utkání roku 2013 fotbalisté FK Blansko prohráli na hřišti Rosic 1:3. Svěřenci kouče Hajského tím završili jinak úspěšný rok, v němž se jim podařilo vybojovat návrat do divize a následně v ní uhrát solidních 18 bodů. O hodnocení jsme požádali trenéra Jiřího Hajského osobně.
Poslední utkání roku přineslo porážku 1:3. Dá se říci, že to byla porážka se vztyčenou hlavou?

Pokud bych náš výsledek mohl takto označit, tak bych si představoval větší aktivitu směrem dopředu. Ta bohužel v naší hře chyběla. Museli jsme se vypořádat s absencemi čtyř hráčů základní sestavy. Místo nich nastoupili čtyři bývalí dorostenci. Proti tak kvalitnímu soupeři, jakým jsou Rosice, je to už docela velký počet nezkušených hráčů. Domácí měli již před naší brankou tři vyložené šance, které nedali. Bylo jen otázka času, kdy se v koncovce prosadí. My jsme to tou jednou brankou trošku soupeři zkomplikovali. Pak se však projevila kvalita Rosic, které vyhrály zaslouženě.

Rosice v domácím prostředí pouze jednou remizovali, další utkání vyhráli a inkasovali jen dvě branky. Těšit tedy může alespoň fakt, že jste jim dokázali vstřelit branku.

To možná ano, ale to je slabá útěcha. Jak jsem již zmínil, absence čtyř hráčů ze základní sestavy se někde projevit musela. My bohužel nedisponujeme tolika jmény a takovou kvalitou, která je na straně Rosic.

Po podzimu mátě na kontě 18 bodů. Vzhledem k nezkušenosti týmu a zranění kapitána Radima Bubeníčka již v 5. kole je bodový počin dobrý.

Já si myslím, že základ pro jarní část sezóny je dobře postavený. Měl jsem před sezónou větší obavy. Potom v průběhu jsem si říkal, že těch 19 bodů by mohlo být v našich silách. Nakonec máme o bod méně, ale pro jarní boje máme na čem stavět.

Jaký je nejbližší program mužstva a jak dlouho plánujete zůstat v tréninkovém procesu?

V pátek a v sobotu nás čeká Memoriál Dana Němce. Za 14 dnů pojedeme na halový turnaj do Mürzzuschlagu. Do 12. prosince budeme trénovat a potom budou mít kluci volno. Zimní přípravu pak zahájíme 13. nebo 14. ledna.

Děkujeme za rozhovor.