Ostrava

Blansko

4:1

Jihlava

Blansko

23.10.2020 | 18:00

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Jihlava

Blansko

23.10.2020 | 18:00

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Pikantní duel odehrál proti 1. HFK Olomouc nejzkušenější člen kádru fotbalistů FK Blansko, ex-ligový obránce Petr Čoupek. Ten v olomouckém klubu působil v sezóně 2011/2012. V sobotu úspěšně proměněným pokutovým kopem načal postup svého mužstva do dalšího kola Poháru České pošty.
Jak ses těšil na svůj první ostrý zápas za Blansko v nové sezóně, navíc proti bývalému chlebodárci?

Na zápas jsem se těšil opravdu hodně. Je sice pravda, že od mého odchodu se mužstvo Olomouce hodně změnilo. Ze základní sestavy už znám pouze Jardu Lukáška a brankáře Filipa Muchu, samozřejmě znám trenéra Jiřího Derca a vedoucího týmu Míry Derca. Jsem strašně rád, že jsme ten zápas zvládli a postoupili. Hodně si toho cením, protože HFK byl favorit, hrají o soutěž výš a mají každoročně ty nejvyšší ambice. Přejít přes takové mužstvo je výborné, jsme maximálně spokojeni. Utkání jsme si užili a věřím tomu, že i diváci byli spokojeni.

Spoléhali jste třeba v pozici outsidera, že uhrajete remízu a pokusíte se o postup na penalty?


V první řadě jsme si chtěli zápas užít. Teoreticky jsme neměli co ztratit. Pod větším tlakem byla určitě HFK, protože mají hodně náročného předsedu pana Dostála. To se také po jejich vyřazení potvrdilo ještě u našich kabin bezprostředně po zápase. My máme radost z postupu a těšíme se na další výzvu v podobě Frýdku-Místku.

Penaltový rozstřel jsi načal ty sám nekompromisní střelou. Nastartoval jsi tak sérii, protože další tři penalty jste také suverénně proměnili...


Hned po konci hrací doby, když jsme přišli ke střídačce, jsem řekl, že půjdu jako první. Něco už mám odkopáno, takže kdo jiný by to měl načít a dát klukům impuls. Jsem rád, že jsem penaltu proměnil. Ostatní kluci prokázali také pevné nervy a David Juran potvrdil, že penalty chytat umí a že je dobrý brankář.

Radil jsi ostatním exekutorům?


Vůbec, byl jsem rád, že jsem penaltu proměnil a pak už jsem to nechal na nich. Těžko se radí. Myslím si, že by si to měl každý zvolit sám, kam to kopne.

Už jsme avizovali, že v dalším kole do Blanska přijede druholigový Frýdek-Místek. Pro tým to bude výborná konfrontace a pro diváky výzva, aby stadion na Údolní navštívili v co největším počtu...


Také na tento zápas se opravdu hodně těším. Myslím si, že pro některé kluky z našeho kádru to bude zápas kariéry, protože ani v přátelských utkáních se příliš často proti druholigovým týmům nehrává. Doufám, že diváci nás přijdou podpořit v co největším počtu. Určitě by byla výborná atmosféra. Každopádně je budeme moc potřebovat, aby nás dotáhli k co nejlepšímu výsledku. Nic není nezmožné a porazit se další za určitých okolností i prvoligový tým. V poháru jsou ty zápasy specifické. Já to znám z pozice prvoligového hráče. Nevím, čím to je, ale přijedete hrát na nějakou vesnici a je to něco jiného, než ligový zápas. Jak něco trochu podceníte a ten tým z nižší soutěže do toho dá všechno, tak se můžete jako favorit dostat do problémů.

Ve 3. kole by byl dalším soupeřem pravděpodobně prvoligový Baník Ostrava. To by byl pro tebe další velmi pikantní zápas a pro FK Blansko významný historický milník...


Je to pravda. Strávil jsem tam tři pěkné sezóny. To už se ale díváme moc dopředu navíc Baník musí postoupit přes Hlučín. Kdyby se to přeci jen povedlo, tak by to byla třešinka na dortu a pro klub velká pecka.

Jak vnímáš fakt, že postupem do 2. kola jsi u jednoho z největších úspěchů v historii FK Blansko?


Co k tomu říct, jsem rád, že jsem u toho mohl být. Uděláme s týmem vše pro to, abychom ještě to jedno kolo zvládli a přivítali u nás Baník Ostrava.

Děkujeme za rozhovor.

Penaltový rozstřel