Blansko – Na pondělní trénink navázali hned v úterý prvním přípravným utkáním. Už pod taktovkou nového trenéra Oldřicha Machaly tak blanenští fotbalisté prožili po delší pauze ostrý začátek.

„Jsem hlavně rád, že se klukům nic nestalo. Navíc je stále ještě poznávám. Takže jsem spokojen, že jsme vyhráli, i když jsme prohrávali, a také s tím, že se nikdo na nic nevykašlal a kluci měli chuť. Teď vůbec nebudu hodnotit individuální výkony, chtěl jsem, aby si kluci zahráli,“ nastínil Machala, jaký účel utkání proti Vrchovině mělo.

„Poprvé jsme se k tréninku sešli v pondělí, zatímco soupeř trénuje už čtrnáct dnů. Z toho jsem měl trochu obavy a v prvních patnácti minutách bylo vidět, že jsme úplně nestíhali. Měli jsme problémy při práci s míčem, ale to je pochopitelné, když s ním dva měsíce netrénujete,“ nedělal si Machala těžkou hlavu z úvodu utkání a pokračoval. „Poté jsme začali trochu hrát a dali jsme gól, takže jsem byl rád, že jsme ještě do poločasu srovnali,“ řekl k první půli.

Po změně stran vyběhla v blanenských dresech zcela odlišná jedenáctka, která do hry přinesla větší oživení. „Druhá půle už byla taková živější, rychlejší. Hráli jsme na méně doteků, byli jsme agresivnější a měli i víc šancí,“ nabídl Machala svůj pohled k druhé polovině zápasu, v které Blansko vstřelilo vítěznou branku.

„Líbilo se mi, jak k tomu kluci přistoupili, že skóre otočili a měli chuť. Bylo to rychlé a agresivní. Tak chci, abychom hráli, abychom ještě víc napadali,“ dodal ještě Oldřich Machala, který pak na závěr přiblížil další plány letní přípravy.

„V pátek nás čeká další utkání s kvalitním soupeřem, tentokrát proti Znojmu. Samozřejmě budeme chtít zase vyhrát, předvést se dobrým a agresivním výkonem. Soustředit se ale budeme zejména na trénink, abychom se dali dohramady kondičně, i co se práce s balónem týče,“ řekl Machala na závěr.