Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V pondělí sehrál na stadionu na Údolní mistrovské utkání juniorský tým Zbrojovky Brno. Svěřenci trenéra Richarda Dostálka si v rámci 28. Juniorské ligy poradili s Viktorií Plzeň, kterou po trefách Chriena, Koláčného, Vávry a Kučery zdolali 4:1.
Juniorská liga, 28.kolo, pondělí 18.4.2016, 14:30 | stadion na Údolní, Blansko
4FC Zbrojovka Brno
Sestava: Záleský - Krejčíř, Zukal, Gajić, Pospíšil - Chrien (65. Krištof), Koláčný, Kučera - Jakeš (69. Sokol), Vávra, Brigant
Náhradníci: Krištof, Praks, O. Vintr, Sedláček, Jura, Sokol, Floder
Trenér: Richard Dostálek
Asistent: Tomáš Kolouch
Vedoucí týmu: Michal Sobota
Masér: Jiří Bílý
1FC Viktoria Plzeň
Sestava: Juraši - Tapuškovič (64. J. Končal), M. Končal, Doležal, Pinc, Boček, Provod, Piroch, Kule, Brožík, Glazer
Náhradníci: J. Končal, Mudra, Debellis, T. Skála, Sváček
Trenér: Zdeněk Bečka
Asistent 1: Radek Schveinert
Asistent 2: Barbora Votíková
Vedoucí týmu: Jiří Schuster
Poločas: 3:1
Branky: 14. Chrien, 29. Koláčný, 45. Vávra, 89. Kučera - 21. Tapuškovič
ŽK: nikdo - 24. Doležal, 39. M. Končal, 79. Brožík
ČK: 45. M. Končal (Plzeň)
Diváků: 300
Rozhodčí: Orel - Pelikán, Dobrovolný
Hrací doba: 45+1 ; 45+0

Komentář k zápasu

Zbrojovka nasadila do zápasu i hráče z řad prvního mužstva - Chriena, Briganta a Vávru, znovu hrál také Kučera. V kádru Plzně se objevil například M. Končal.

V úvodních minutách se soupeři spíše oťukávali, do první opravdu velké šance se v 8. minutě dostal hostující Končal. Mířil ovšem vedle, vzápětí znělo břevno Záleského branky - a přišel trest. V první šanci Zbrojovky ještě Jakeš neuspěl, chvilku poté se ale ujala spolupráce slovenských reprezentantů z řad "A" týmu. Brigantův centr do vápna hlavou usměrnil do sítě Chrien. Juraši míč ztlumil, ale v cestě za brankovou čáru mu nezabránil.

V další nadějné možnosti se ocitl Kučera, jehož rána skončila těsně vedle. Po dvaceti minutách hry udeřilo na druhé straně, zaváhání domácích využil k pohotové dorážce Tapuškovič.

Možná klíčový moment se zrodil na konci první půlhodiny. Zbrojovka se po několika možnostech soupeře prokombinovala kupředu, kousek za šestnáctkou se dostal k míči Koláčný a potvrdilo se, že jednou za čas není špatné prostě zkusit vystřelit. Tečovaný míč změnil směr a doputoval do sítě, Juraši již nestihl zakročit.

Hosty tento moment ještě nezlomil, měli další šance, zejména aktivní Končal. Jenže v době vrcholícího náporu nezvládli Plzeňští situaci po rohovém kopu. Po rychlém brejku se do šance dostal Vávra, pohrál si s obráncem a ranou na bližší tyč zvýšil na 3:1. Západočechům navíc zavařil do té doby nejlepší hráč M. Končal, který neudržel nervy a za ostrý slovní výpad vůči sudímu obdržel červenou kartu.

I ve druhé půli se hrál zajímavý fotbal. Plzeň se i v deseti snažila útočit, čehož logicky využívalo Brno k rychlým výpadům. Některé akce si žádaly o trochu lepší řešení, Juraši se v brance činil - na druhé straně také Záleský vytasil několik zákroků a ještě jednou mu pomohla tyč.

Obranu Plzně hojně zaměstnával hbitý Brigant, tomu ale dnes nebylo souzeno zapsat se mezi střelce. Jediný gól ve druhé půli zaznamenal na sklonku utkání Kučera, který povedenou ranou z otočky upravil skóre na konečných 4:1.

Zdroj: www.fczbrno.cz

Fotogalerie

http://www.fkblansko.cz/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=333...

http://www.fczbrno.cz/fotogalerie.asp?zobraz=kategorie&kategorie=347&poslano=true/