B l a n s k o - Zřejmě klíčový zápas jarní části sezóny odehrají tuto sobotu fotbalisté FK APOS Blansko. Těsně po semifinálovém boji českých hokejistů se Švédskem přivítají od 16:30 svěřenci trenéra Šindelky záchranářskými pracemi zatížený FRAMOZ Rousínov.
V tabulce dělí sobotní soky 5 bodů, případný zisk tří by na blanenské kopačky přinesl pro závěr sezóny potřebný klid. „Dá se říct, že od začátku jara jsme počítali s tím, že zápas s Rousínovem bude v boji o záchranu rozhodující. Nakonec to tak skutečně dopadlo, protože se opět bude hrát o šest bodů. Pokud by se nám podařilo zvítězit, tak bychom se odpoutali od sestupových míst. Z tohoto pohledu je to pro nás klíčový zápas,“ je si vědom trenér Šindelka.

Oba soupeři se střetli v zimní přípravě v rámci líšeňského turnaje. V něm Blanenští zvítězili vysoko 4:0. Blanenský kouč tomuto výsledku větší význam nepřikládá. „Mistrovský zápas bude o něčem jiném. I když se nám podařilo Rousínov výsledkově přehrát, zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný. V sobotu půjde o všechno. Budeme trošku více spoléhat na útočnou činnost, protože musíme vstřelit více branek než soupeř,“ nastiňuje taktiku lodivod Blanska.

Bude tedy klíčem sobotního zápasu ofenzivní činnost? „Z našeho pohledu určitě ano. Na domácím hřišti musíme bodovat naplno. Chceme tomu podřídit i taktiku. Snad náš záměr, se kterým do zápasu půjdeme, přinese úspěch,“ věří Roman Šindelka.

A jaký je před důležitým duelem stav marodky? „Do konce sezóny je mimo hru Jan Cupal, kterého trápí kotník. Starosti nám trošku dělají svalové problémy Jana Zicha, u kterého věřím, se dá do kupy. Problémy s kotníkem měl také Kamil Janíček, který nemohl zasáhnout do tréninku. Pokud by se neuzdravil, bude povolán z B týmu Čenda (Jiří Pokoj).“

Po posledních rozmarech počasí rovněž vyvstala otázka na kvalitu hrací plochy stadionu Na Údolní. „Hřiště si přes týden trošku odpočinulo, protože nebylo tolik zatěžováno. Počasí mu prospělo. S hráči jsem si na něm na čtvrtečním tréninku zatrénoval a jeho stav vypadá dobře.“ To potvrzuje také záložník Radim Farník. „Pokud už pršet nebude, bude terén v dobrém stavu. Mnohem těžší bude samotné utkání. Vůbec se nezaobíráme tím, že jsme v zimě Rousínov porazili 4:0, protože tam se nám podařilo vše, do čeho jsme kopli.“

Blanenská osmnáctka věří, že tým k dobrému hernímu projevu z posledního venkovního zápasu přidá také góly. „Snad se nám to povede. V Napajedlech to špatné nebylo, bohužel jsme dvakrát lacino inkasovali, což bylo rozhodující. Musíme vstřelit první branku a poctivě pracovat i směrem dozadu. Jedině tak uspějeme,“ dodává Radim Farník.

Zápas 27. kola divize D FK APOS Blansko - FRAMOZ Rousínov má výkop v sobotu od 16:30, jako již tradičně z něj pro vás připravíme také online přenos.

Online přenos Blansko - Rousínov 22. 5. od 16:30

Program 27. kola divize D:
sobota 22. 5.
16:30: Blansko - Rousínov (R: Petr Hanák - Petr Mikula, Bronislav Konečný)
16:30: Boskovice - 1. FC Slovácko B
16:30: Uherský Brod - Rosice
16:30: Šardice - Konice
16:30: HFK Třebíč - Žďár n.Sázavou

neděle 23. 5.
10:15: Velké Meziříčí - Pelhřimov
16:30: Vyškov - Otrokovice

FRAMOZ Rousínov v minulém kole: