Karviná B

Karviná B

Letní příprava je téměř u konce. Krátké fotbalové období před startem MSFL zakončí Blansko dvěma zápasy. V pátek přivítají svěřenci kouče Vorlického na domácí půdě na Údolní celek z Ústí nad Orlicí, který v loňské sezóně ovládl Divizi C a zajistil si tak postup do ČFL. Mužstvo Jiskry sehrálo v přípravě 3 utkání s bilancí 2 výher (6:0 Rychnov nad Kněžnou, 2:1 Chrudim B) a 1 prohry (2:5 Uničov). Zápas na Údolní startuje v 18:00. Jen o den později cestují blanenští na Vysočinu, kde v rámci 2. předkola MOL Cupu změří síly se Žďárem nad Sázavou. Žďár je zkušeným divizním mužstvem a osa týmu je dlouho pohromadě. Před rokem dostal Žďár nabídku mimořádného postupu z 2. místa do MSFL, tu však klub odmítl a do 3. ligy tedy nakonec postoupily Bohunice. Následující sezóna se žďárským fotbalistům nevyvedla podle představ a v konečném zúčtování z toho bylo 10. místo v tabulce. V posledním přípravném zápase podlehl Žďár třetiligovým Rosicím v poměru 1:4. Utkání 2. předkola MOL Cupu vypukne od 18:00.

Autor: Zdeněk Veselý ml.