Varnsdorf

Blansko

1:1

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Varnsdorf

Blansko

1

1

vs

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko jsou na soustředění v Hamrech u Svitav. Při něm využijí umělou trávu a budou nacvičovat hlavně herní situace. Před odjezdem zhodnotil v rozhovoru trenér Jiří Hajský současný stav kádru i poslední debakl ve Svitavách.
Jeho tým si dovezl osm gólů. A fotbaloví fanoušci, kteří si nemyslí, že krajský přebor je jako nejvyšší soutěž pro Blanensko dostačující, jsou napjatí. Proto je dění v A týmu Blanska ostře sledované, podle posledních zpráv to totiž vypadá, že udržet první místo bude přinejmenším hodně náročné. „Chceme se zaměřit na soustředění na standardky, s kondicí moc nenaděláme," uvedl Hajský.

Odpovídá výsledek 0:8 hře?

Hra tomu bohužel odpovídá, soupeř byl výrazně lepší. Potvrdilo se, že Svitavy mají velice dobré mužstvo. A my jsme byli oslabení. Když nepočítám těch šest hráčů základní sestavy, kteří odešli po podzimu, nehrál Bubeníček.

S vývojem zápasu se nedalo nic udělat?

Bylo to neřešitelné. Poločas jsme se ještě drželi, ale po přestávce už to byla jednoznačná záležitost. Pak už jsme nestíhali.

Mají hráči problém s kondicí?

S kondicí těžko něco uděláme, účast na trénincích není dobrá. U nás má jen polovina hráčů více než polovinu tréninků. Těch sedm hráčů, co zbylo z podzimu, je zvyklých trénovat, se zbytkem je to horší.

Chcete říct, že hráči z béčka se neperou o místo v áčku?

Nejsou zvyklí víc trénovat. Jak je chcete přesvědčovat? Na druhou stranu tvrdím, že pokud je člověk mladý, neopíjí se a nekouří, měl by zápasovou zátěž zvládnout.

Je někdo, kdo vás příjemně překvapil?

Třeba Nečas nebo Gromský, ti k tomu přistupují poctivě. Takové typy hráčů by se měly v okolí Blanska hledat.

Jak jste spokojený s gólmany?

Němce jsem moc neviděl. Juran je na čáře dobrý, trochu má problémy s centry, s vybíháním, nechci odepsat žádného z nich, co vím, měli by být celkem vyrovnaní. Ve Svitavách dostal Němec dvě branky, Juran paradoxně šest, ale jak říkám, to je odraz hry a ne výkonu gólmanů.

Jaký je hlavní program soustředění?

Já jsem chtěl herní soustředění. My se moc nedostaneme na velké hřiště. Budeme trénovat rohy, standardky, herní situace. Čekají nás dva tréninky na umělé trávě ve Svitavách, ještě v neděli dopoledne potrénujeme v areálu u ubytování a v neděli odpoledne pak soustředění zakončíme zápasem se Svitavami. Ty hrají v sobotu přípravu s juniorkou Sigmy, takže zřejmě postaví kombinovanou sestavu s B týmem.

Takže žádné zvyšování kondice?

Jak jsem říkal, s kondicí teď moc nenaděláme, chci se zaměřit na ty standardky, podle statistik rozhodují každý třetí zápas.

Už máte rozmyšlenou nějakou zápasovou sestavu?

V hlavě mám nějakou sestavu, ale pořád mám problém s útokem.

Ještě máte v útoku Trtílka.

Toho můžu těžko posuzovat. Nastoupil sice v zápase proti dorostu, ale pořád má zdravotní problémy a na tréninku byl až tento týden. Ale i když se uzdraví, tak mám jednoho útočníka. Rád bych našel ještě druhého. A pak mám velký problém se stoperskou dvojicí. Teď sice funguje Bubeníček s Maškou, jenže Bubeníček by mohl do zálohy. Je to emotivní typ, jediný, který v zápase něco řekne, srovná si kluky, s ním jsme silní dopředu. No ale v tom případě nám tedy chybí stoper. A ještě bych rád levého nebo pravého záložníka.

O žádných dalších posilách nevím...

Už je domluvený Gromský z Rudice a na soustředění by s námi měl jet ještě Petr Křesťan, který hrál ve Slatině. Pak jsou tu tedy kluci z béčka a dva dorostenci.

Platí, že budete v přípravě hrát ještě s Třebíčí a s Rosicemi?

Ano a mezi nimi ještě máme jedno utkání s týmem z Rakouska.

To jsou hodně silní soupeři, nebojíte se debaklů?

Je lepší hrát se silnějšími soupeři, ať se hráči otrkají.

Mnozí očekávají, že jim Blansko splní sen a posune fotbal v regionu konečně aspoň do divize. Ale vypadá to, že by to byl skoro zázrak...

Ať si všichni uvědomí, že tým je velice oslabený a nečekají žádné zázraky. To, co tady bylo na podzim, je pryč.

Autor: Hynek Skoták