N a p a j e d l a / B l a n s k o - Hodně těžko se hodnotilo sobotní utkání v Napajedlech Liboru Němcovi. I když se celý tým připravoval pečlivě na úvod utkání, po 15 minutách už na kontě inkasovaných branek svítila u Blanska dvojka.
Blanenský záložník potvrdil, že klíčem k případnému úspěchu bylo zvládnout dobře vstup. Bohužel se stal pravý opak. „Bylo to podobné jako na jaře. Dostali jsme dva rychlé góly ze začátku po zbytečných chybách. Navíc jsme potom šli brzy do deseti a bylo to už hodně těžké s výsledkem něco udělat. Je to škoda, protože soupeř byl hratelný, bohužel konečné skóre je jednoznačné a nic s tím neuděláme,“ dodal sklesle prozatím nejlepší střelec Blanska v novém ročníku divize D.

Brzké vyloučení Jan Zicha tým psychicky nahlodalo. „Jak říkám, prohrávali jsme už 2:0. Kdyby byl alespoň příznivější stav věřím, že psychicky by nás to tolik nepoznamenalo. V závěru už jsme to otevřeli a chtěli vstřelit kontaktní gól. Místo toho jsme dostali třetí a dá se říct, že už jsme pak rezignovali,“ dodal Libor Němec.

Po změně stran to dobrých 25 minut vypadalo, že ještě není vše ztraceno. „Určitě jsme tomu šli naproti. Myslím si, že druhý poločas jsme odehráli dobře. Šance na snížení jsme si vytvořili, ani jedna ale brankou neskončila. Na druhou stranu je potřeba říct, že domácí si byli vědomi dvoubrankového náskoku, nám navíc v závěru docházely síly. Dva brejky domácí proměnili a proto je výsledek takový, jaký je,“ procedil smutně Libor Němec.

Sobotní utkání mělo úvodních 15 minut téměř stejný průběh jako jarní duel, ve kterém také domácí vedli po 11 minutách 2:0. „Těžko říct, čím to je, musíme si to probrat. Neuhlídali jsme dobře kopnutou standardku, propadlo to na zadní tyč. Druhý gól padl z penalty, jestli byla nebo ne je teď zbytečné spekulovat. Spíš je potřeba říci si, proč k té situaci vůbec došlo. Že se nechal Honza Zich vyloučit, on sám dobře ví, že tím nám nijak nepomohl. Přitom jsme se ještě na utkání těšili. V Napajedlech je krásný trávník, na kterém se dá hrát fotbal, bohužel ze dvou zápasů jsme tam neuhráli nic a inkasovali 7 branek, což je hrozivé. Jsem rozčarovaný, jakým způsobem jsme dokázali prohrát tento zápas,“ dodal kriticky blanenský záložník.

Nezbývá než doufat, že naše mužstvo si napraví pošramocené sebevědomí v domácím utkání proti Vyškovu.