Po středeční výhře se blanenští fotbalisté vrací zpět do tempa. O víkendu přidají další utkání, ve kterém narazí na B-tým ligového Slovácka. Ten se zatím pohybuje ve spodní polovině tabulky MSFL.

Svěřenci kouče Petra Vašíčka mají poslední dny dost nabité. Když se započítá tento i minulý týden, dělá to dohromady čtyři utkání během jedenácti dnů. Předchozí duel však měl dobrý konec pro Blansko, které uspělo na hřišti SFK Vrchovina. Z Nového Města na Moravě si Jihomoravané odvezli všechny body za obrat z 0:1 na 3:1 během šesti minut. I proto jim teď patří třetí místo soutěže.

Slovácko B není na rozdíl od Blanska tak vysoko v tabulce. Ligová rezerva se pohybuje na třinácté příčce, když dosud vytěžila ze sedmi kol dvě vítězství a stejný počet remíz. Jeden ze tříbodových výkonů zaznamenali slováčtí fotbalisté právě tento týden, potom co ve středu rozdrtili Otrokovice 4:0. Dvakrát se trefil Ibrahim Aldin, jenž je se třemi góly nejproduktivnějším střelcem týmu.

Blanenští hráči věří, že si s béčkem Slovácka poradí lépe, než tomu bylo s B-týmem Baníku. Minulý týden na Bazalech inkasovali totiž hned čtyřikrát a vysoko prohráli. Tentokrát ale bude hrát ve prospěch Blanska domácí prostředí na stadionu v Údolní ulici. „I když jsme poměrně mladé mužstvo, tak předpokládám, že nastoupíme proti soupeři, který je ještě mladší a méně zkušený. To by mohlo hrát v náš prospěch,“ uvažuje bek Dominik Blažík.

Recept na Slovácko B bude podobný jako v předešlých zápasech. „Měli bychom těžit z týmovosti a také toho, že jsme schopni se na hřišti vydat jeden za druhého. Přestože to na Baníku nebo v časti utkání s Vrchovinou úplně nevycházelo, víme, že to v nás je,“ nepochybuje Blažík. Důležité je poctivě makat od začátku až do konce střetnutí.

„Za mě Slovácko v každé kategorii těžilo z toho, že se nikdo nebál hrát a bylo silné v individuálních schopnostech. Očekávám, že to bude srovnatelné i v sobotu. A jako u každé jiné juniorky to bude dost o běhání,“ říká blanenský obránce. Jednou z aktuálních novinek je příchod Nikoly Todoriće z MFK Vyškov v rámci hostování. Krátkou představovačku srbského středopolaře najdete ZDE.

Přijďte podpořit Blansko v bitvě o přední pozice MSFL. Hraje se v sobotu 11. září od 16 hodin na stadionu Údolní.

Autor: Tadeáš Mima