​Trenér předpřípravky, Libor Stloukal, hodnotí vystoupení svých svěřenců na turnaji v Jedovnicích, kde Blansko poměřílo síly společně s RDR Akademie, FSA Kras a s Lipovcem.
V neděli 5. 2. 2023 se předpřípravka FK Blansko zúčastnila turnaje v Jedovnicích. Tohoto turnaje se účastnily kromě Blanska také RDR Akademie, FSA Kras a Lipovec. Vzhledem k tomu, že FK Blansko má velkou základnu hráčů v předpřípravce oproti okolním klubům, bylo dohodnuto, že vyšleme dva týmy. Sestavili jsme jeden tým ze starších hráčů a druhý tým z těch nejmladších. Cílem tohoto kroku bylo vyzkoušet, jak si naši hráči s ohledem na věk a zkušenosti porozumí při tvorbě hry. Dalším důvodem bylo využití všech nominovaných hráčů v co největší možné míře.

Hrálo se na dvou hřištích systémem čtyři hráči společně s brankářem a tři na tři po dobu 10 minut. S ohledem na věk hráčů jsme neřešily auty a případné penalty. Střídali jsme celé sestavy, což se pozitivně projevilo v sehranosti našich hráčů. Musím zdůraznit, že systém hry 4+1 naši borci hráli poprvé a poprali se s tím statečně. Co nás, jako trenéry, nesmírně potěšilo, že naši borci závodili mezi sebou v počtu vstřelených gólů soupeři, ale v i ve snaze hrát fair play, kdy sami si všímali, že někdo při hře tahá za dresy a nabádali, aby se tak nehrálo. U starších hráčů jsme zaznamenali velkou soutěživost mezi hráči v počtu nastřílených branek soupeři. Jen pro zajímavost, každý hráč staršího týmu vstřelil minimálně jednu branku, přičemž více jak 2/3 z nich nastříleli minimálně 4 branky a ti nejlepší od 10 do 15 branek. Mladší tým našich hráčů si postupně osvojoval pohyb po hřišti a zaznamenával první střelecké úspěchy. V případě, že jsme viděli, že soupeř je slabší, nasazovali jsme záměrně méně našich hráčů, abychom vyrovnali síly na hřišti. Takže bylo možné vidět i situaci hry 3 soupeřů proti našemu jednomu hráči či dvěma. Máme radost z toho, že děti pohyb a hra s míčem baví. Též musíme ocenit i rodiče, kteří si vzájemně vypomáhají při dopravě dětí na zápasy. Další přátelský zápas sehrajeme v Ráječku v neděli 26. 2. 2023.

Autor - Adam Přikryl