2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Moravskoslezská fotbalová liga pokračuje dalším kolem. Tentokrát do Blanska zajíždí tým z Otrokovic, který od letošní sezóny prošel vizuální obměnou, a navíc nese nový název SK Kvítkovice. Blanenští budou chtít napravit nepovedené úvodní domácí vystoupení a poprvé oslavit výhru před svými fanoušky. Zápas na stadionu v Údolní ulici začíná v sobotu 20. srpna v 16:30 hodin.

Kvítkovice skončily v uplynulém ročníku MSFL na 14. místě tabulky. Po podzimu se s 11 body nacházely na úplném dně třetiligové tabulky, pro jarní část došlo k posílení mužstva a výsledkem bylo slušných 19 jarních bodů a posun tabulkou směrem nahoru. V loňských vzájemných duelech s tímto soupeřem blanenští nejprve vyhráli 2:4 v Otrokovicích, kdy jsme již po 22 minutách vedli po gólu Tulajdana a dvougólového Machálka 3:0. Druhé měření sil skončilo remízou 1:1, kterou zachraňoval až v nastaveném čase brankář Nešetřil, který se trefil po rohovém kopu v posledních vteřinách zápasu.

Kádr Kvítkovic prošel přes léto značnou obměnou. Tým opustili ukrajinští fotbalisté Vitalii Nerukh a Andrii Hretsaichuk, kteří se přesunuli do Vsetína, dále pak Martin Zedníček (MFK Karviná), Matěj Fiala (FC TVD Slavičín), Pavel Simr (SK Moravská Slavia Brno) a Oliveru Putyerovi s Markem Vintrem skončilo hostování. Posilami do nového ročníku se stali Jan Kuběna z Valašského Meziříčí, Michal Guzik z Kozlovic, Denis Dzuiba z Vratimova, Daniel Rapavý z Nového Mesta nad Váhom, Patrik Gerža ze Vsetína, Vilém Waclawik z olomoucké Sigmy a Miloš Šidlík s Romanem Balou, kteří naposledy oblékali dres Uničova.

Kvítkovice odehrály celkem 5 zápasů v přípravě, která se jim ale příliš výsledkově nepovedla. Důkazem budiž pouze jeden úspěch v podobě výhry 0:4 na půdě Znojma. Z ostatních zápasů se Slavií Praha B (0:2), Sigmou Olomouc B (3:6), Dubnicí (0:1) a Baníkem Ostrava (1:7) odešel náš soupeř jako poražený. Chuť si tak před začátkem ligové soutěže spravili fotbalisté Kvítkovic alespoň v MOL Cupu, když rozstříleli Slavičín na jeho hřišti poměrem 5:1.

Kvítkovitští fotbalisté mají na svém kontě shodný bodový zápis jako blanenští. V prvním kole nejprve podlehli Uničovu na jeho hřišti 4:1. První výhru následně ukořistili v domácím prostředí, kde si poradili s Uherským Brodem. Ráz utkání dala už první půle, kdy po gólech Gerži a Blahuty vedly Kvítkovice 2:0. Utkání poté mohly v 50. minutě nadobro rozhodnout, kapitán Pernatskyi ovšem neproměnil penaltu. Uherský Brod sice v 83. minutě zdramatizoval utkání brankou Tkadlece, pojistku vítězství však domácím dodal minutu před koncem Rapavý a upravil na konečných 3:1.

V rámci 1. kola MOL Cupu sehrály Kvítkovice ve středu 17.8. utkání proti třetiligovému soupeři z Vítkovic a v gólově bohatém utkání slavily po výhře 2:4 postup do dalšího kola. Za domácí Vítkovice se trefil Martin Pecuch, který je ve slezském klubu na hostování z Blanska.

Utkání na stadionu v Údolní ulici startuje v sobotu 20. srpna od 16:30 hodin.