B l a n s k o - Blanenští fotbalisté budou moct přetrhnout remízovou šnůru z venkovních hřišť v osmém kole. V rámci souboje nováčků zamíří svěřenci Zbyňka Zbořila na hřiště Slovanu Rosice!

Rosice nejsou pro tým Zbyňka Zbořila žádnou velkou neznámou. Stejně jako Blansko, tak i Rosice v letošním ročnáku postoupili do MSFL a nutno říct, že si nevedem úplně špatně.

Svěřenci Michala Kuglera se pohybují ve středu tabulky. Dvanáct získaných bodů zatím stačí na sedmou příčku, nutno však říct, že od druhé příčky dělá Rosice pouze tři body. Doménou rosického klubu je jednoznačně defenzíva. S šest inkasovanými góly se Rosice řadí na druhou pozici v této disciplíně. Méně branek inkasovalo už jen právě Blansko.

Problémem sobotního soupeře Blanska je naopak střílení branek. Jen sedm zásah do sítě soupeřů není úplně přesvědčivý výsledek, který by Kuglerovi dělal radost. Naopak Blansko je jeden z nejproduktivnějších týmů soutěže. Více gólů dal jen Baník (21) a Olomouc (19). Blanenských osmnáct gólových střel tak znamená třetí příčku v ligové statistice.

Dá se očekávat solidní divácká návštěva, neboť Rosice patří v tabulce návštěvnosti na šestou příčku s průměrem 340 diváků. jelikož na rosický stadion přijede lídr soutěže, tak se dá očekávat větší zájem diváků, včetně těch z Blanska.