Blansko - Jedním z hrdinů vítězného utkání nad Sigmou Olomouc “B” byl brankář Martin Doležal, který pochytal množství gólových šancí a svůj parádní výkon korunoval chycenou penaltou. Nejen o tomto klíčovém momentu se blanenský gólman rozpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?

Z naší strany byl hodně odpracovaný, hlavně směrem dozadu. Neměli jsme co ztratit a z prvních dvou střel jsme dali dva góly. Po nich už jsme se zatáhli a zápas si užili, samozřejmě pro nás bylo jednodušší, že už jsme nemuseli tolik tvořit.

Trenér Zbořil označil jako klíčový moment utkání tebou chycenou penaltu za stavu 1:0. Jak si viděl celou situaci a samotný pokutový kop?

Abych se přiznal, ruku jsem vůbec neviděl, protože centr byl hodně přetažený. Při penaltě pak nemá gólman co ztratit. Přišlo mi, že si na mě chtěl Yunis trochu počkat a mně se podařilo trefit stranu, takže chytit míč už potom nebylo tak těžké.

Jak už jste zmínil, dali jste dva góly z prvních dvou šancí. Jak moc toto dokáže tým zvednout?

Samozřejmě hodně, protože kdybychom první gól dostali my, nemusela by Sigma tolik otevřít hru. Nám vyhovuje, když se můžeme trochu zatáhnout, protože máme rychlé hráče a taky si to můžeme nahoře opřít o Matěje Schwendta. Z tohoto pohledu je náš vyvážený, první gól ale samozřejmě pomůže většině mužstev.

Opět přišla parádní návštěva, necelých 1500 diváků. Jak se před tolika lidmi hraje?

Já si to “na stará kolena” užívám, i když bych ještě nějaký rok chtěl vydržet hrát. Je to pro nás určitě lepší, než kdyby byl prázdný stadion a nikdo na něm nebyl. Takhle děláme radost lidem a užíváme si to.

Doma jste zatím neztratili ani bod, naopak venku už to tolik nejde (3 zápasy - 3 remízy). Čím si tento rozdíl vysvětlujete?

Neřekl bych, že to venku nejde, odehráli jsme venku těžké zápasy a například v Dolním Benešově jsme měli hodně smůlu. Tam byly oproti dnešku karty přesně naopak a soupeř dal z první šance branku, po které jsme do něj bušili. Jak jsme dnes viděli, i Sigma s ligovými hráči s tímto může mít problém. Neřekl bych tedy, že se nám venku nedaří, ale ty zápasy jsou pro nás určitě těžší.

Pro tebe šlo o víkendu o druhé velké vítězství, neboť v sobotu Zbrojovka, kde jsi trenérem brankářů, porazila v derby Líšen. Šlo tedy o úspěšný fotbalový víkend?

Samozřejmě, potřeboval bych takových víkendů co nejvíc. Realita je taková, že je pro mě prioritou Zbrojovka, neboť jsem v ní odmala a je to vlastně můj život. Hrozně bych jí přál návrat do ligy a pevně věřím, že se zvedneme. S Líšní to byl těžký zápas, hodně lidí ho sledovalo. Jsme zase u toho, že Líšeň neměla co ztratit a tím pádem se jí hrálo líp, přesně jak jsme dneska mohli vidět tady u kluků, kteří nám hodně pomohli. Neměli co ztratit, chtěli ukázat že fotbal hrát umí a přesně to chtěla ukázat Líšeň, takže je o to cennější, že Zbrojovka vyhrála 2:0.